Brawo Magda! Polka zagra o tytuł

Magdalena Fręch wystąpi w finale zawodów ITF World Tennis Tour o puli nagród 100 tys. dolarów na kortach twardych w hiszpańskiej miejscowości Les Franqueses del Valles. Polska tenisistka odniosła w sobotę dwusetowe zwycięstwo.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Getty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Magdalena Fręch (WTA 79) została rozstawiona z "dwójką" na kortach twardych klubu tenisowego Els Gorchs. W sobotnim pojedynku zwyciężyła 6:2, 6:4 grającą z "piątką" Wiktorię Tomową (WTA 99) i poprawiła bilans spotkań z Bułgarką na 3-1.

25-letnia tenisistka z Łodzi świetnie zareagowała na wydarzenia w pierwszym secie. Tomowa rozpoczęła od przełamania, ale Fręch natychmiast wyrównała na po 2 i poszła za ciosem. W sumie Polka wygrała od stanu 0:2 sześć gemów z rzędu i zamknęła premierową odsłonę.

W drugiej części spotkania Polka kontynuowała świetną grę. Prowadziła już nawet 3:0, ale Tomowa odpowiedziała. Teraz to Bułgarka wygrała cztery gemy z rzędu i wyszła na 4:3. Wydawało się, że pójdzie za ciosem i wyrówna stan spotkania.

Tymczasem nasza reprezentantka nie zamierzała odpuszczać. Po długiej walce odrobiła breaka w ósmym gemie, a następnie nie bez trudu objęła prowadzenie 5:4. Po zmianie stron polska tenisistka jeszcze raz zaatakowała na returnie i po 94 minutach wykorzystała pierwszą piłkę meczową przy serwisie Bułgarki.

Fręch powalczy w niedzielę o siódme singlowe mistrzostwo na zawodowych kortach, ale pierwsze od 2021 roku. Jej przeciwniczką w niedzielnym finale będzie oznaczona szóstym numerem Włoszka Sara Errani (WTA 107).

Torneig Internacional Els Gorchs, Les Franqueses del Valles (Hiszpania)