Hubert Hurkacz poznał potencjalnego rywala w II rundzie. Doświadczony Hiszpan wygrał po czterech miesiącach

Roberto Bautista jest potencjalnym rywalem Huberta Hurkacza w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. W poniedziałek Hiszpan w dwóch setach pokonał Jiriego Leheckę.

Marcin Motyka
Roberto Bautista PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Roberto Bautista
Hubert Hurkacz nie ma wiele czasu na odpoczynek po zeszłotygodniowym finale imprezy w Bazylei. Wprost ze Szwajcarii Polak udał się do Paryża na ostatni w sezonie turnieju rangi ATP Masters 1000, który może być decydujący w kontekście walki o awans do ATP Finals. W poniedziałek wrocławianin nie zagrał, ale poznał swojego potencjalnego rywala w II rundzie. Jest nim Roberto Bautista.

35-letni Bautista w I rundzie Rolex Paris Masters zmierzył się z młodszym od siebie o 14 lat Jirim Lehecką. Hiszpan nie był faworytem, ale pokazał się ze świetnej strony i zwyciężył 6:4, 6:2.

Tenisista z Castellon w poniedziałek zaserwował trzy asy, jeden raz został przełamany, wykorzystał cztery z 11 break pointów i łącznie zdobył 62 punkty, o 23 więcej od Lehecki.

Dla Bautisty to pierwszy wygrany mecz w głównym cyklu po serii pięciu porażek z rzędu. Czekał na takie wydarzenie od połowy czerwca, gdy w ćwierćfinale zawodów w Halle pokonał Daniła Miedwiediewa.

W II rundzie przeciwnikiem Hiszpana będzie Hurkacz bądź Sebastian Korda. Mecz rozstawionego z numerem 11. Polaka z Amerykaninem odbędzie się we wtorek.