Gael Monfils przegrał spektakl. Ale gospodarze mieli powód do radości

Gael Monfils nie wykorzystał meczbola i w trzech setach przegrał z Francisco Cerundolo w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. Jedynym Francuzem w 1/16 finału został Ugo Humbert.

Marcin Motyka
Gael Monfils PAP/EPA / Yoan Valat / Na zdjęciu: Gael Monfils
Choć Gael Monfils obecnie nie jest najwyżej notowanym francuskim tenisistą, ciągle jest najpopularniejszym. Dlatego we wtorkowe popołudnie tłum kibiców przybył do hali Bercy, by oglądać jego mecz w I rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu z Francisco Cerundolo. Miejscowy idol sprawił rodakom mnóstwo emocji, ale przegrał 6:4, 6:7(2), 5:7.

Monfils ma czego żałować, bo był o punkt od sukcesu. Po wygranym pierwszym secie w drugim ze stanu 2:4 wyszedł na 5:4 i miał meczbola, ale zmarnował szansę i przegrał tę partię w tie breaku. Z kolei w trzeciej odsłonie Francuz obronił dwie piłki meczowe przy wyniku 4:5, ale przy kolejnej okazji dla Cerundolo przegrał wymianę i w konsekwencji cały pojedynek.

W ciągu dwóch godzin i 41 minut gry Cerundolo zapisał na swoim koncie jednego asa, 28 zagrań kończących i dziesięć przełamań. Kolejnym rywalem 25-latka z Buenos Aires będzie rozstawiony z numerem ósmym Casper Ruud.

Mimo porażki Monfilsa, we wtorek lokalni fani mieli powód do radości. Jedynym reprezentantem gospodarzy w 1/16 finału będzie bowiem Ugo Humbert. 25-latek z Metzu pokonał 6:4, 6:3 kwalifikanta Marcosa Girona i teraz zagra z Alexandrem Zverevem, turniejową "dziesiątką".

Stawkę uczestników II rundy Rolex Paris Masters 2023 uzupełnił Felix Auger-Aliassime. Kanadyjczyk, który w niedzielnym finale imprezy w Bazylei ograł Huberta Hurkacza, zmagania w Paryżu rozpoczął od zwycięstwa 7:6(3), 6:4 nad Janem-Lennardem Struffem. Jego następnym przeciwnikiem będzie rozstawiony z numerem siódmym Stefanos Tsitsipas.

Ugo Humbert (Francja) - Marcos Giron (USA, Q) 6:4, 6:3

Alexander Zverev przybliżył się do Turynu. Novak Djoković poznał pierwszego rywala