Blisko dwugodzinny bój liderek. Potrzebny był super tie-break

Coco Gauff i Jessica Pegula zaliczyły świetną serię w pierwszym secie, ale ostatecznie doznały swojej drugiej porażki na turnieju WTA Finals. Lepsze od nich okazały się Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova.

Mateusz Kozanecki
Jessica Pegula PAP / Marcin Cholewiński / Jessica Pegula
Zarówno Coco Gauff, jak i Jessica Pegula łączą udział w turnieju deblowym z rywalizacją w grze pojedynczej. Pierwsza z nich zaledwie kilka godzin wcześniej mierzyła się z Igą Świątek. Młoda Amerykanka przegrała to starcie 0:6, 5:7.

Rozstawione z numerem 1 Amerykanki stanęły następnie przed trudnym zadaniem. Po nieoczekiwanej porażce w pierwszym meczu, nie mogły już sobie pozwolić na żadną wpadkę.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla zawodniczek z Czech, które prowadziły już 3:1. Później jednak do głosu zaczęły dochodzić rywalki. Turniejowe "jedynki" wygrały pięć kolejnych gemów z rzędu, w tym dwa przy podaniu rywalek.

Drugi set początkowo wyglądał podobnie - Czeszki prowadziły 3:1, a następnie już nawet 5:2, po czym straciły trzy gemy z rzędu i wydawało się, że mecz wymyka im się spod kontroli. Przetrwały jednak tę próbę nerwów i doprowadziły do super tie-breaka.

W nim zobaczyliśmy serię małych przełamań. Łącznie jedna lub druga strona zdobyła aż dziesięć punktów przy podaniu rywalek. Krejcikova i Siniakova wykorzystały już drugiego meczbola.

W ten sposób znacząco poprawiły swoją sytuację w grupie i powiększyły swoje szanse na awans do półfinału. Coco Gauff i Jessica Pegula natomiast zajmują ostatnie miejsce, bez zwycięstwa na koncie i z zaledwie jednym wygranym setem.

WTA Finals, Cancun (Meksyk)
Tour Championships, kort twardy, pula nagród 9 mln dolarów
środa, 1 listopada

GRA PODWÓJNA

Grupa A (Mahahual):

Barbora Krejcikova (Czechy, 4) / Katerina Siniakova (Czechy, 4) - Coco Gauff (USA, 1) / Jessica Pegula (USA, 1) 3:6, 7:5, 10-6