Rozgrywały mecz na raty. Niespodzianką pachniało tylko przez chwilę

Na przestrzeni dwóch dni odbywało się spotkanie w grupie B turnieju WTA Finals w grze podwójnej. Storm Hunter i Elise Mertens wytrzymały napór rywalek w drugim secie i zwyciężyły 7:5, 6:4.

Mateusz Kozanecki
Storm Hunter i Elise Mertens Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Storm Hunter i Elise Mertens
Nicole Melichar-Martinez i Ellen Perez długo musiały czekać na swój pierwszy mecz podczas WTA Finals. Amerykanka i Australijka miały sporego pecha - pogoda torpedowała ich plany.

W końcu mogły wyjść na kort we wtorek. Ich pierwszymi rywalkami były Storm Hunter i Elise Mertens. Australijsko-belgijski duet zwyciężył w pierwszym secie 7:5, po serii trzech wygranych gemów z rzędu.

W drugiej partii duet Hunter/Mertens szybko wyszedł na prowadzenie 2:0. Wtedy znów dała o sobie znać pogoda. Z powodu padającego deszczu spotkanie zostało przerwane.

Organizatorzy ogłosili, że dokończenie meczu zaplanowano na środę (1 listopada). Zawodniczki miały pojawić się na korcie po zakończeniu pierwszego spotkania deblowego.

Tym razem aura była już łaskawsza i udało się rozegrać spotkanie do końca. Obraz gry nie zmienił się znacząco. Melichar-Martinez i Perez starały się zniwelować stratę z początku seta.

Potrafiły nawet obronić dwa break pointy przy stanie 2:4, a po chwili doprowadzić do wyrównania. Zapachniało wtedy niespodzianką, ale dobra passa Melichar-Martinez i Perez nie trwała długo i set zakończył się wynikiem 6:4 dla australijsko-belgijskiej pary.

Co ciekawe, Melichar-Martinez i Perez miały aż 18 zagrań kończących, podczas gdy ich rywalki o siedem mniej. Turniejowe "dwójki" popełniły ponadto osiem więcej niewymuszonych błędów, zawodziła u nich również skuteczność po drugim podaniu. Mimo to przetrzymały napór i prowadzą w grupie z kompletem zwycięstw i bez straty seta.

WTA Finals, Cancun (Meksyk)
Tour Championships, kort twardy, pula nagród 9 mln dolarów
środa, 1 listopada

GRA PODWÓJNA

Grupa B (Maya Ka'an):

Storm Hunter (Australia, 2) / Elise Mertens (Belgia, 2) - Nicole Melichar-Martinez (USA, 8) / Ellen Perez (Australia, 8) 7:5, 6:4

Wyniki i tabele WTA Finals 2023

Złe wiadomości dla rywalki Świątek. "Wie, jak to bezlitośnie wykorzystać"
Ekspert jasno przed meczem Świątek. "Spodziewam się słabego meczu"

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy duet Hunter/Mertens zagra w finale turnieju?