Ważne wydarzenia dla Huberta Hurkacza. Był bezpośredni mecz pretendentów do ATP Finals

Stefanos Tsitsipas w dwóch setach pokonał Alexandra Zvereva w bezpośrednim meczu pretendentów do kwalifikacji do ATP Finals. Do ćwierćfinału turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu bez gry awansował inny kandydat do występu w Turynie, Alex de Minaur.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas PAP/EPA / Mohammed Badra / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
W III rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu doszło do bezpośredniego meczu dwóch pretendentów do udziału w kończących sezon ATP Finals. Szósty w rankingu Race Stefanos Tsitsipas zmierzył się z siódmym Alexandrem Zverevem. Lepszy okazał się Grek, wygrywając 7:6(2), 6:4.

Choć to Zverev w środę rozegrał trzyipółgodzinny pojedynek, w czwartek z problemami zdrowotnymi zmagał się z Tsitsipas, który w połowie pierwszego seta poprosił o interwencję medyczną z powodu kłopotów z prawą nogą. Uraz jednak nie przeszkodził Grekowi w kontynuowaniu gry na wysokim poziomie.

Rozstawiony z numerem siódmym Tsitsipas był aktywniejszym tenisistą na korcie. W pierwszym secie roztrwonił wprawdzie prowadzenie 5:2, ale przechylił szalę na swoją stronę w tie breaku. Drugą partię tenisista z Aten także rozpoczął od przełamania i wyjścia na dwugemowe prowadzenie i tym razem nie stracił przewagi.

Tym samym Tsitsipas zapewnił sobie kwalifikację do ATP Finals. Nim jednak pojedzie do Turynu, czekają go dalsze występy w Paryżu, gdzie w ćwierćfinale zmierzy się z innym kandydatem do startu w imprezie kończącej sezon, Karenem Chaczanowem.

Szansę na udział w ATP Finals podtrzymał Alex de Minaur. Oznaczony numerem 13. Australijczyk w czwartek uzyskał 90 punktów do rankingu Race bez wyjścia na kort, bo jego rywal w III rundzie Rolex Paris Masters, Jannik Sinner, oddał mu mecz walkowerem z powodu przemęczenia.

Dzięki temu De Minaur przesunął się na 12. lokatę w klasyfikacji rocznej. O kolejne cenne punkty w rywalizacji o awans do Finałów ATP Tour Australijczyk zagra z Andriejem Rublowem, turniejową "piątką" w Paryżu.