Australijka i Belgijka nie do zatrzymania w WTA Finals

Storm Hunter i Elise Mertens z kompletem zwycięstw w fazie grupowej WTA Finals. W ostatnim spotkaniu duet ten pokonał Desirae Krawczyk i Demi Schuurs.

Jakub Fordon
Elise Mertens i Storm Hunter Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Elise Mertens i Storm Hunter
W grupie B deblowego turnieju WTA Finals bez zarzutu radziły sobie Storm Hunter i Elise Mertens. Australijka i Belgijka przystąpiły do ostatniego spotkania wiedząc, że mają zapewniony występ w półfinale.

Opady deszczu sprawiły, że starcie tego duetu z Desirae Krawczyk i Demi Schuurs rozpoczęło się dopiero około godziny 23:00 naszego czasu. Rywalizacja była dość jednostronna, Hunter i Mertens odniosły pewne zwycięstwo.

Do pierwszego przełamania na korzyść australijsko-belgijskiego duetu doszło już w trzecim gemie. Rywalki momentalnie znalazły jednak odpowiedź, ale był to jedyny pozytywny aspekt z ich strony w tej partii.

Kolejne cztery gemy padły łupem Hunter i Mertens. To one zwyciężyły ostatecznie 6:2 z przewagą dwóch przełamań i w ciągu 34 minut objęły prowadzenie w tej rywalizacji.

Początek II seta należał do Australijki i Belgijki, które przełamały na start. Krawczyk i Schuurs wykorzystał jednak kolejny gorszy fragment w wykonaniu ich rywalek i udało im się odrobić stratę.

Ponownie jednak koncert w końcówce dały Hunter i Mertens. Od momentu, gdy przegrywały 2:3, nie straciły żadnego gema. Ponownie dwukrotnie przełamały rywalki, a nawet wyszły z opresji, gdy musiały bronić czterech break pointów.

Ostatecznie Hunter i Mertens odniosły pewne zwycięstwo i zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie. Z kolei pewne jest, że duetu Krawczyk i Schuurs nie ujrzymy w półfinale.

WTA Finals, Cancun (Meksyk)
Tour Championships, kort twardy, pula nagród 9 mln dolarów
czwartek, 2 listopada

GRA PODWÓJNA

Grupa B (Maya Ka'an)
:

Storm Hunter (Australia) / Elise Mertens (Belgia) - Desirae Krawczyk (USA) / Demi Schuurs (Holandia) 6:2, 6:3