Kazaszki ze zwycięstwem. W półfinale Pucharu Billie Jean King nie zagrają

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Fran Santiago / Anna Danilina
Getty Images / Fran Santiago / Anna Danilina
zdjęcie autora artykułu

Porażka z reprezentacją Kazachstanu nic nie zmieniła dla Słowenii, która zagra w półfinale. O końcowym wyniku meczu zadecydował debel, a w nim Anna Danilina i Żibek Kulumbajewa pokonały Veronikę Erjavec i Elę Nalę Milić po super tie breaku.

W ostatnim dniu ciekawie było w grupie B, bo wszystkie zespoły były w grze o awans do półfinału turnieju finałowego Puchar Billie Jean King. Z uwagi na mecz Słowenia - Kazachstan, Australia musiała czekać na pozytywny wynik tego starcia.

Mimo że Kazaszki całe spotkanie zwyciężyły 2-1, to ostatecznie w kolejnej fazie wystąpią Słowenki. Tym samym na nic zdało się zwycięstwo Anny Daniliny i Żibek Kulambajewy z Veroniką Erjavec i Elą Nalą Milić 2:6, 6:4, 10-7.

Premierowa odsłona tego pojedynku odbyła się pod dyktando tenisistek ze Słowenii. Kazaszki nie wykorzystały break pointa i to się zemściło. Erjavec i Milić odskoczyły na 3:0, ale dwa kolejne gemy padły łupem Daniliny i Kulambajewy, które odrobiły stratę i miały okazję na doprowadzenie do remisu.

ZOBACZ WIDEO: Powiedział o kolejnym wyzwaniu Igi Świątek. "To wyczerpujący turniej"

Ta sztuka im się nie udała, ponieważ ponownie nie utrzymały serwisu. Rozpędzone Słowenki wygrały kolejne gemy i ostatecznie zamknęły seta wynikiem 6:2.

Start II partii należał do Kazaszek (3:1). Rywalki zdołały jednak szybko odrobić stratę, ale to na niewiele się zdało, bo w siódmym gemie ponownie straciły podanie (3:4).

Więcej przełamań już nie obejrzeliśmy. Do samego końca oba duety wygrywały swoje gemy serwisowe, co premiowało Danilinę i Kulambajewę, które ostatecznie wyrównały stan pojedynku. Tym samym o końcowym wyniku zadecydował super tie break.

Ten miał sporo zwrotów akcji. Kazaszki prowadziły 5-3, ale od tego momentu trzy punkty z rzędu zdobyły rywalki. W kolejnych dwóch akcjach punktowały jednak Danilina i Kulumbajewa, mimo że serwowały Słowenki.

Mimo remisu (7-7) końcówka należała do Kazaszek. To one zdobyły trzy kolejne punkty i ostatecznie zapewniły zwycięstwo Kazachstanowi w tym spotkaniu. Było to jedynie pocieszenie z uwagi na brak awansu do półfinału Pucharu Billie Jean King. Słowenia - Kazachstan 1-2, Estadio la Cartuja, Sewilla (Hiszpania) Turniej finałowy Pucharu Billie Jean King, kort twardy w hali piątek, 10 listopada

Gra 1: Kaja Juvan - Anna Danilina 6:1, 6:0 Gra 2.: Tamara Zidansek - Julia Putincewa 6:2, 2:6 i krecz Gra 3.: Anna Danilina / Żibek Kulumbajewa - Veronika Erjavec / Ela Nala Milić 2:6. 6:4, 10-7

Źródło artykułu: WP SportoweFakty