Dwa sety w starciu wielkoszlemowych mistrzów w ATP Finals. Udany start faworytów

W pierwszym spotkaniu grupy Czerwonej turnieju ATP Finals obyło się bez niespodzianki. Faworyzowani Wesley Koolhof i Neal Skupski bez większych problemów pokonali Australijczyków Rinky'ego Hijikatę i Jasona Kublera.

Jakub Fordon
Neal Skupski i Wesley Koolhof Getty Images / Valerio Pennicino / Na zdjęciu: Neal Skupski i Wesley Koolhof
Duet Wesley Koolhof-Neal Skupski przystąpił do kończącego sezon turnieju ATP Finals jako drugi najwyżej rozstawiony. W pierwszym spotkaniu ich rywalami byli Rinky Hijikata i Jason Kubler, którzy na początku roku wygrali Australian Open i dzięki temu znaleźli się w Turynie.

W starciu wielkoszlemowych mistrz
ów, bo w tym roku Holender i Brytyjczyk wygrali Wimbledon, to właśnie Koolhof i Skupski byli górą. Faworyci zwyciężyli z Australijczykami 6:3, 6:4.

Hijikata i Kubler już w pierwszym gemie serwisowym mieli problemy, bo ich rywale wypracowali dwa break pointy. Ostatecznie udało im się wyjść z opresji, ale przy kolejnej okazji na przełamanie skapitulowali.

Holendersko-brytyjski duet wygrał czwartego gema przy serwisie rywali, by chwilę później prowadzić już 4:1. Hijikata i Kubler zdołali jednak odrobić stratę, ale na niewiele się to zdało, bo chwilę później ponownie stracili serwis.

W efekcie w dziewiątym gemie Koolhof i Skupski serwowali na zwycięstwo w secie. Przy drugiej piłce setowej postawili kropkę nad "i", dzięki czemu objęli prowadzenie w meczu.

II partię udanie rozpoczęli Holender i Brytyjczyk, przełamując rywali już w trzecim gemie. Jak się później okazało, było to kluczowe do końcowego triumfu, który nastąpił właśnie w tym secie.

Hijikata i Kubler nie byli w stanie odrobić straty, a w dziewiątym gemie, przy własnym serwisie, musieli bronić dwóch piłek meczowych. Ostatecznie ta sztuka im się udała, ale chwilę później Koolhof i Skupski przy własnym podaniu byli już nieuchwytni.

ATP Finals, Turyn (Włochy)
Tour Finals, kort twardy w hali, pula nagród 15 mln dolarów
poniedziałek, 13 listopada

GRA PODWÓJNA:

Grupa Czerwona

Wesley Koolhof (Holandia, 2) / Neal Skupski (Wielka Brytania, 2) - Rinky Hijikata / Jason Kubler (Australia, 8) 6:3, 6:4