Mocny start faworytów w ATP Finals

W pierwszym spotkaniu kończącego sezon turnieju ATP Finals niespodzianki nie było. Najwyżej rozstawiony duet Ivan Dodig i Austin Krajicek pewnie pokonał argentyńską parę stworzoną przez Maximo Gonzaleza i Andresa Molteniego 6:4, 6:2.

Jakub Fordon
Austin Krajicek i Ivan Dodig Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Austin Krajicek i Ivan Dodig
Do rywalizacji w turnieju ATP Finals Ivan Dodig i Austin Krajicek przystąpili jako najwyżej rozstawieni debliści. Mówimy o duecie, który na ten moment jest najlepszy na świecie, a także w rankingu ATP Race wywalczył kwalifikację jako pierwszy.

W pierwszym spotkaniu grupy Zielonej ich rywalami byli Argentyńczycy Maximo Gonzalez i Andres Molteni. Duet ten zajął ostatnie miejsce w rankingu premiowane grą w Turynie, bo stawką uzupełnili zwycięzcy wielkoszlemowego Australian Open. W starciu z Dodigiem i Krajickiem nie mieli jednak za dużo do powiedzenia przegrywając 4:6, 2:6.

Premierową odsłonę mocnym akcentem otworzyli faworyci, przełamując rywali na starcie. Chwilę później Argentyńczycy mogli odrobić stratę, ale nie wykorzystali żadnego z trzech wypracowanych break pointów.

W kolejnym gemach nie oglądaliśmy większej walki. Serwujące pary pewnie utrzymywały swoje podania, przez co Dodig i Krajicek serwowali na zwycięstwo w secie.

W dziesiątym gemie Gonzalez i Molteni wypracowali dwa break pointy, by w ostatnim momencie wrócić do gry. Ponownie jednak byli nieskuteczni, a Chorwat i Amerykanin po wywalczeniu piłki setowej postawili kropkę nad "i".

II partia rozpoczęła się tak samo jak pierwsza, czyli od przełamania ze strony faworytów. Tym razem Argentyńczycy w całym secie nie wywalczyli ani jednego break pointa.

W siódmym gemie Dodig i Krajicek praktycznie zamknęli mecz, przełamując przeciwników po raz drugi. Chwilę później dokończyli dzieła i po godzinie i 19 minutach mogli świętować pierwsze zwycięstwo w ATP Finals.

ATP Finals, Turyn (Włochy)
Tour Finals, kort twardy w hali, pula nagród 15 mln dolarów
niedziela, 12 listopada

GRA PODWÓJNA:

Grupa Zielona

Ivan Dodig (Chorwacja, 1) / Austin Krajicek (USA, 1) - Maximo Gonzalez (Argentyna, 7) / Andres Molteni (Argentyna, 7) 6:4, 6:2