Derby Moskwy w Turynie. Wysokie zwycięstwo byłego mistrza ATP Finals

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Alessandro di Marco / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
PAP/EPA / Alessandro di Marco / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew

Danił Miedwiediew odniósł wysokie zwycięstwo w inauguracyjnym meczu rozgrywanych na korcie twardym w hali w Turynie ATP Finals. W pierwszej kolejce zmagań w Grupie Czerwonej moskwianin oddał sześć gemów Andriejowi Rublowowi.

Na zakończenie pierwszej kolejki fazy grupowej ATP Finals doszło do meczu dwóch tenisistów dwóch tenisistów z Moskwy - Daniła Miedwiediewa i Andrieja Rublowa. Po jednostronnym pojedynku rozstawiony z trzecim Miedwiediew pokonał oznaczonego "piątką" Rublowa 6:4, 6:2.

Miedwiediew, mistrz ATP Finals z 2020 roku, w poniedziałkowy wieczór powoli się rozkręcał. Po spokojnym początku, kiedy musiał bronić break pointów, podwyższył tempo i zdobył przełamanie na 4:3. Aby jednak zakończyć partię, musiał się sporo natrudzić. W ostatnim gemie, który trwał ponad 11 minut, 27-latek z Moskwy obronił cztery break pointy, po czym wykorzystał dopiero czwartego seta.

Pierwsza partia była bardzo wymagająca. Obaj rozgrywali długie wymiany i musieli zostawić na korcie sporo sił. To przede wszystkim niekorzystnie odbiło się na dyspozycji Rublowa, który w drugiej odsłonie wyraźnie obniżył poziom.

Już w gemie otwarcia drugiego seta Rublow oddał serwis, przy break poincie psując bekhend. Po chwili znów został przełamany, ale w pechowych okolicznościach, gdy potknął się podczas ataku przy siatce. W efekcie Miedwiediew wyszedł na prowadzenie 4:1, a następnie doprowadził mecz do szczęśliwego dla siebie zakończenia.

W ciągu 91 minut gry Miedwiediew zaserwował dziesięć asów, przy własnym podaniu zdobył 44 z 64 rozegranych punktów, ani razu nie został przełamany, wykorzystał trzy z dziesięciu break pointów, posłał 24 zagrania kończące i popełnił sześć niewymuszonych błędów. Z kolei Rublowowi zapisano dwa asy, 19 uderzeń wygrywających oraz 13 pomyłek własnych.

Tym samym Miedwiediew został liderem Grupy Czerwonej. Wyprzedza Alexandra Zvereva, który w popołudniowym meczu wygrał z Carlosem Alcarazem. Rublow po inauguracyjnej kolejce jest ostatni.

ATP Finals, Turyn (Włochy) Tour Finals, kort twardy w hali, pula nagród 15 mln dolarów poniedziałek, 13 listopada