Historyczne osiągnięcie młodego Włocha. Pomógł mu... Hubert Hurkacz

Jannik Sinner został pierwszym w 54-letniej historii ATP Finals Włochem, który awansował do półfinału. W uzyskaniu tego historycznego osiągnięcia pomógł mu... Hubert Hurkacz, odbierając seta Novakowi Djokoviciowi.

Marcin Motyka
Jannik Sinner PAP/EPA / Alessandro di Marco / Na zdjęciu: Jannik Sinner
Jannik Sinner jest wielką nadzieją tenisa w swojej ojczyźnie. Włoscy kibice liczą, że w przyszłości sprawi im wiele radości. 22-latek z San Candido może dokonać wielu historycznych rzeczy, a jedno z nich stało się jego udziałem w czwartek.

Sinner ma już bowiem zapewniony awansu do półfinału kończących sezon ATP Finals. Tym samym został pierwszym w 54-letniej historii tego turnieju Włochem, który dokonał tego osiągnięcia.

Co ciekawe, Sinner uzyskał awans bez wychodzenia na kort. Pomógł mu w tym... Hubert Hurkacz. W popołudniowym meczu Grupy Zielonej Polak wprawdzie przegrał 6:7(1), 6:4, 1:6 z Novakiem Djokoviciem, ale jeden zdobyty set przez wrocławianina sprawił, że Włoch ma już zagwarantowane miejsce w półfinale.

Podkreślmy, że to nie pierwsze historyczny wyczyn uzyskany w tym roku przez Sinnera. 22-latek z San Candido w 2023 roku wygrał już 58 meczów. W dziejach ery zawodowego tenisa żaden Włoch nie zwyciężył w tak wielu spotkaniach w jednych rozgrywkach.

Na zakończenie fazy grupowej ATP Finals 2023 Sinner zmierzy się z Holgerem Rune. Mecz rozpocznie się o godz. 21:00. Jeśli Włoch wygra, sprawi przysługę Djokoviciowi i pomoże Serbowi awansować do półfinału.