Rywale Polaków zaimponowali. To tutaj chcą zagrać z Hubertem Hurkaczem

Reprezentację Polski czeka na początku lutego wyjazd do Uzbekistanu na mecz barażowy o Grupę Światową I Pucharu Davisa. Gospodarze wskazali już miejsce rozegrania tego spotkania. Obiekt ten robi wrażenie.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Getty Images / Shi Tang / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
We wrześniu Polska nie dała szans Barbadosowi (4:0) i dzięki temu zapewniła sobie prawo gry w przyszłorocznych barażach o Grupę Światową I Pucharu Davisa. Na drodze Biało-Czerwonych stanie reprezentacja Uzbekistanu, która została gospodarzem tego spotkania. Będzie to pierwszy mecz z udziałem obu zespołów narodowych.

Federacja Uzbekistanu wskazała już miejsce oraz termin rozegrania spotkania z Polakami. Mecz odbędzie się w dniach 2-3 lutego 2024 roku na korcie twardym w hali Humo Arena. To nowoczesny obiekt położony w stolicy kraju, Taszkencie, który może pomieścić do 12,5 tys. osób na trybunach. To największa hala hokejowa w Azji Centralnej.

Trzeba przyznać, że hala prezentuje się naprawdę okazale. Oddany do użytku w 2019 roku obiekt sportowy służy przede wszystkim hokeistom. Swoje mecze rozgrywa w niej drużyna Humo Taszkent, która do czasu wybuchu pandemii COVID-19 uczestniczyła w rozgrywkach rosyjskiej Wyższej Ligi. Aktualnie z powodzeniem startuje w kazachskiej ekstralidze (zapewniła już sobie udział w play-off).

Hala Humo Arena gościła już także przedstawicieli innych dyscyplin sportowych, takich jak koszykówka, siatkówka, piłka ręczna czy futsal. To obiekt wielofunkcyjny, który po raz pierwszy będzie gospodarzem meczu Pucharu Davisa. W jego nazwie znalazł się ptak huma. To mityczne stworzenie jest symbolem szczęścia. Znajduje się także w godle Uzbekistanu.

Reprezentacja Polski poleci do Taszkentu zaraz po zakończeniu zmagań w Australii. Do Uzbekistanu uda się także Hubert Hurkacz, który potrzebuje jednego występu w narodowych barwach, aby spełnić wymóg do uczestnictwa w letnich igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Oficjalne składy zespołów Uzbekistanu i Polski zostaną ogłoszone w styczniu. Zwycięska drużyna powalczy we wrześniu w Grupie Światowej I Pucharu Davisa. Natomiast pokonaną ekipę czeka rywalizacja w Grupie Światowej II.

Czytaj także:
Koniec sezonu tenisowego. Zobacz ranking ATP
Jubileusz Igi Świątek. Opublikowano najnowszy ranking WTA

ZOBACZ WIDEO: Internauci poruszeni. Tak golfistka ubrała się do symulatora
Która drużyna wygra mecz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×