Wielkie serce Igi Świątek! W sieci pojawiło się nagranie

Iga Świątek już wielokrotnie okazywała wielkie serce. Tym razem liderka światowego rankingu WTA przekazała na licytację swój zestaw meczowy z poprzedniego sezonu. - Środki zasilą Fundację Anny Dymnej - poinformowała tenisistka.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
WP SportoweFakty,Polskie Radio Jedynka (X)///Na zdjęciach: Iga Świątek WP SportoweFakty / WP SportoweFakty,Polskie Radio Jedynka (X)///Na zdjęciach: Iga Świątek
Kilka tygodni temu Iga Świątek wsparła zbiórkę wrocławskiego przedsiębiorcy Aleksandra Twardowskiego na rzecz psychiatrii dziecięcej (więcej przeczytasz TUTAJ). Nie był to jedyny raz, kiedy zawodniczka z Warszawy okazywała swoją pomoc.

Tym razem liderka rankingu postanowiła wziąć udział w akcji "Choinki Jedynki" organizowanej przez Polskie Radio Jedynka. Przekazała bowiem na licytację swój zestaw meczowy z poprzedniego sezonu.

- Dzień dobry, zachęcam wszystkich słuchaczy do wzięcia udziału w licytacji, gdzie wylicytować można zestaw meczowy z mojego sezonu, bardzo udanego zresztą, który przed chwilą się zakończył - powiedziała na nagraniu opublikowanym przez Polskie Radio Jedynka.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Zrobił to na siedząco. Po prostu magia

- Środki zostaną przekazane Fundacji Anny Dymnej, więc mam nadzieję, że jesteście zainteresowani i... licytujcie - podsumowała.

Rzeczywiście, poprzedni sezon był bardzo udany dla Igi Świątek, która wygrała sześć turniejów w tym m.in. Rolanda Garrosa czy WTA Finals w Cancun. Polka dzięki świetnej dyspozycji w drugiej z wymienionych imprez zakończyła rok na pierwszym miejscu w rankingu WTA.

Miejmy nadzieję, że forma tenisistki nie spadnie. Już w połowie stycznia rozpocznie się przecież Australian Open.

Zobacz też:
To tutaj Magdalena Fręch powita nowy rok. Największą gwiazdą będzie Coco Gauff

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×