Wielka sensacja. Djoković i spółka odpadli z hukiem

Reprezentacja Serbii była jednym z faworytów do triumfu w United Cup. Jednak Novak Djoković i spółka już w ćwierćfinale nie znaleźli sposobu na Australię i pożegnali się z turniejem. To dobra informacja dla Polski.

Jakub Fordon
Novak Djoković PAP/EPA / RICHARD WAINWRIGHT / Na zdjęciu: Novak Djoković
W momencie, gdy reprezentacja Serbii przystąpiła do turnieju United Cup w składzie z Novakiem Djokoviciem, z automatu stała się jednym z faworytów do triumfu. Inaczej być nie mogło, gdy ma się w składzie lidera światowego rankingu ATP.

Teraz już wiadomo, że nic z tego nie będzie. Serbowie zostali zatrzymani w ćwierćfinale, gdzie bezlitośni okazali się dla nich Australijczycy. Gospodarze turnieju zwyciężyli wszystkie starcia, a Djoković musiał uznać wyższość Alexa de Minaura.

W obu partiach kluczem do triumfu okazało się jedno przełamanie. W premierowej odsłonie doszło do niego podczas dziewiątego gema. Wówczas Australijczyk musiał tylko utrzymać swoje podanie i nie miał z tym problemu.

W II partii de Minaur po przełamaniu i utrzymaniu podania prowadził 5:3, więc Djoković miał jeszcze szansę odwrócić losy tego seta, a także całego spotkania. Obronił nawet trzy piłki meczowe, ale przy kolejnej skapitulował.

Meczem o wszystko był pojedynek Ajly Tomljanović z Nataliją Stevanović. Jednak Serbka w tej rywalizacji była tłem dla doświadczonej przeciwniczki. W całym spotkaniu ugrała tylko dwa gemy, przez co jej reprezentacja musiała porzucić marzenia o triumfie w United Cup.

Na koniec rozegrany został mikst. Australijczycy wystawili podstawowy skład, a ich rywale rezerwowy. Stąd też nie dziwi, że Storm Hunter i Matthew Ebden pokonali Dejanę Radanović i Nikolę Cacić w dwóch setach.

Wystarczyła godzina. Prawdziwa demolka w Australii
Niesamowity mecz byłych liderek rankingu. Aż trudno uwierzyć, co zrobiła gwiazda