Utalentowany Brytyjczyk imponuje w Adelajdzie. Zagra w finale

Jack Draper w dwóch setach pokonał Aleksandra Bublika w półfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Adelajdzie. O tytuł utalentowany Brytyjczyk zmierzy się z Jirim Lehecką, który wygrał z Sebastianem Kordą.

Marcin Motyka
Jack Draper PAP/EPA / Matt Turner / Na zdjęciu: Jack Draper
Jack Draper od początku turnieju ATP w Adelajdzie imponuje formą. Po tym, jak po obronie meczboli wyeliminował Miomira Kecmanovicia i pokonał najwyżej rozstawionego Tommy'ego Paula, w piątek odniósł kolejne wartościowe zwycięstwo. W półfinale wygrał 7:6(2), 6:4 z oznaczonym "ósemką" Aleksandrem Bublikiem.

Dla 22-letniego Brytyjczyka będzie to drugi w karierze finał na poziomie ATP Tour i drugi z rzędu. W ostatnim starcie w zeszłym sezonie, w Sofii, przegrał mecz o tytuł z Adrianem Mannarino.

Chronologicznie pierwszy piątkowy półfinał okazał się jeszcze bardziej jednostronny. Rozstawiony z numerem siódmym Jiri Lehecka wykorzystał cztery z 14 break pointów i w 70 minut wygrał 6:2, 6:1 Sebastianem Kordą, turniejową "trójką".

- Byłem trochę zaskoczony, że poszło mi tak łatwo, ale zrobiłem wszystko, aby tak się stało - powiedział, cytowany przez atptour.com. 22-letni Czech, który w swoim drugim finale w głównym cyklu stanie przed szansą na zdobycie debiutanckiego trofeum.

Sobotni finał (początek nie przed godz. 6:30 czasu polskiego) będzie pierwszym pojedynkiem Drapera z Lehecką. Na triumfatora czeka 250 punktów do rankingu ATP i ponad 100,6 tys. dolarów premii finansowej.

Adelaide International, Adelajda (Australia)