Koniec z "głupimi rzeczami". Danił Miedwiediew chce się zmienić i dojrzeć

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Mast Irham / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
PAP/EPA / Mast Irham / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
zdjęcie autora artykułu

Danił Miedwiediew w 2024 roku chce zaprezentować kibicom inną wersję siebie. Przed startem Australian Open tenisista z Moskwy zapowiedział, że chce zmienić się i dojrzeć oraz robić "mniej głupich rzeczy".

Danił Miedwiediew zmienił tryb przygotowań do sezonu. Moskwianin zdecydował się na dłuższy urlop od tenisa i nie wziął udziału w żadnym turnieju przed Australian Open. To sprawia, że jego dyspozycja w Melbourne będzie niewiadomą, nawet dla niego samego.

- Gdy robisz coś pierwszy raz, zawsze podejmujesz ryzyko. Przeprowadzenie krótkiego okresu przygotowawczego i rozegranie jednego turnieju przed Australian Open zawsze mi pomagało, ale w tym roku zdecydowałem się na zmianę. Wiem, że z tego powodu pierwsze mecze mogą być skomplikowane, ale chciałem spędzić czas z rodziną, bo od czterech lat nie nie miałem prawdziwych wakacji - wyjaśnił podczas konferencji prasowej.

To nie jedyna modyfikacja, jaką Miedwiediew chce wprowadzić w nowym sezonie. W czasie spotkania z przedstawicielami mediów 27-latek otwarcie mówił także o próbie wprowadzenia zmian w swoich nawykach i sposobie zachowania na korcie.

- Chcę się zmienić. Chcę dojrzeć. Myślę, że w ostatnich miesiącach zrobiłem ku temu duży krok - wyjawił. - Mam nadzieję, że ludzie zobaczą to na korcie, bo jest to najtrudniejsze wyzwanie, ponieważ tam adrenalina jest najwyższa i trudniej jest kontrolować emocje.

- Nawet jeśli stanie się coś negatywnego, chcę pozostać tym, kim jestem, i robić mniej głupich rzeczy, które nie pomagają mi jako osobie i tenisiście. Mam nadzieję, że zdołam tego dokonać i zobaczymy nowego Daniła Miedwiediewa. Ale jest za wcześnie, by o tym mówić. Przekonamy się o tym na koniec sezonu - stwierdził z uśmiechem.

- Mówiąc "zmienić coś", spontanicznie przychodzi mi też do głowy, że chcę poświęcić więcej czasu ważnym sprawom, a mniej tym nieistotnym, jak korzystanie z telefonu i gra na PlayStation. Nadal to robię, ale rzadziej i kiedy mam na to czas. Dużo więcej myślę o tenisie i o tym, jakim chcę być człowiekiem. Wcześniej zdarzało mi się iść spać o godz. 2:00 i poranki były ciężkie - dodał.

Czy teoretyczne założenia uda się przemienić Miedwiediewowi w praktykę, będzie można przekonać się już w poniedziałek, gdy w I rundzie Australian Open rozstawiony z numerem trzecim moskwianin zagra z kwalifikantem Terence'em Atmane'em. Początek meczu o godz. 2:00 czasu polskiego.

- Myślę, że mam przed sobą świetlaną przyszłość. Mam nadzieję, że w Australian Open pokażę dobry tenis i awansuje daleko - zapowiedział Miedwiediew.

Włoski początek Australian Open. Jannik Sinner udzielił odpowiedzi

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Nie mogła sobie tego odmówić. Miss Euro zrobiła show na plaży

Źródło artykułu: WP SportoweFakty