Hubert Hurkacz w II rundzie. Z kim i kiedy zagra?

Hubert Hurkacz pokonał w trzech setach Omara Jasikę i awansował do II rundy turnieju Australian Open. Wiadomo już, kiedy i z kim zmierzy się w następnym meczu.

Mateusz Kozanecki
Hubert Hurkacz Getty Images / Morgan Hancock / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Zajmujący 343. miejsce w rankingu ATP Omar Jasika był pierwszym rywalem Huberta Hurkacza podczas Australian Open. Zawodnik gospodarzy do turnieju dostał się poprzez kwalifikacje.

W pierwszym secie postawił Polakowi trudne warunki. O losach tej partii zadecydował dopiero tie break. Z czasem Hurkacz się rozkręcał i zwyciężył ostatecznie 7:6(4), 6:4, 6:2.

Już wcześniej wiadomo było, że zwycięzca tego meczu w II rundzie zmierzy się z Jakubem Mensikiem. Czeski kwalifikant sprawił niespodziankę - w trzech setach wyeliminował z turnieju Denisa Shapovalova.

Spotkanie II rundy z udziałem Polaka odbędzie się w czwartek, 18 stycznia. Dokładną godzinę meczu Hubert Hurkacz - Jakub Mensik  powinniśmy poznać we wtorek, gdy organizatorzy opublikują szczegółowy plan gier.

Przypomnijmy, że najlepszy występ w Australian Open Hubert Hurkacz zaliczył w 2023 roku. Dotarł wtedy do IV rundy, w której przegrał po pięciosetowym pojedynku z Sebastianem Kordą.

Niewiarygodne zagranie w Australian Open. Rywal Tsitsipasa był w szoku (wideo)

Czy Hubert Hurkacz awansuje co najmniej do ćwierćfinału Australian Open?