Wyeliminowała gwiazdę. Teraz zagra z Igą Świątek

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / LUKAS COCH / Na zdjęciu: Danielle Collins
PAP/EPA / LUKAS COCH / Na zdjęciu: Danielle Collins

Danielle Collins będzie przeciwniczką Igi Świątek w drugiej rundzie wielkoszlemowego Australian Open. Amerykanka po trzysetowej rywalizacji wyeliminowała Niemkę Andżelikę Kerber 6:2, 3:6, 6:1.

Zanim skończył się mecz Igi Świątek z Sofią Kenin, na kort wybiegły potencjalne przeciwniczki tych tenisistek, czyli Danielle Collins i Andżelika Kerber. W momencie, gdy nasza tenisistka pokonała Amerykankę 7:6(2), 6:2 spotkanie, pojedynek zawodniczki z USA i Niemki trwał.

Faworytką tego pojedynku była Collins, która w światowym rankingu WTA zajmuje 62. miejsce. Z kolei była liderka jest obecnie 655., bo po powrocie do rywalizacji wystąpiła tylko w United Cup. Kerber było stać na wygranie tylko jednego seta, bowiem ostatecznie przegrała 2:6, 6:3, 1:6.

Tym samym kolejną rywalką Świątek w walce o 3. rundę Australian Open ponownie będzie Amerykanka. Panie zmierzą się ze sobą w czwartek (18 stycznia).

Na początku premierowej odsłony obie tenisistki przełamały się wzajemnie, po czym mieliśmy wynik 2:2. Jednak od tego momentu rozpoczęła się dominacja ze strony amerykańskiej tenisistki.

To ona wygrywała gemy już do końca. Dwukrotnie udało jej się przełamać rywalkę, co poskutkowało zakończeniem seta wynikiem 6:2. Kerber miała czego żałować, bo przy stanie 2:4 nie wykorzystała szansy na odrobienie straty.

Na początku II partii doszło do obustronnego przełamania. I tym razem to Niemka popisała się serią czterech wygranych gemów z rzędu od stanu 2:3. Wówczas Collins nie wykorzystała dwóch break pointów i to się zemściło.

Po tym, jak Kerber obroniła się w szóstym gemie poszła za ciosem i przełamała przeciwniczkę. Następnie pewnie utrzymała swoje podanie, by przy serwisie Collins zakończyć seta i wyrównać stan rywalizacji.

Z kolei na starcie kolejne odsłony tego pojedynku Niemka obroniła dwa break pointy i ostatecznie utrzymała podanie. Później jednak nie udało jej się wygrać żadnego gema, dzięki czemu Amerykanka popisała się znakomitą serią.

Collins trzykrotnie przełamała swoją rywalkę i tym samym zapewniła sobie awans do kolejnej fazy AO 2024. Potrzebowała prawie dwóch godzin do wyeliminowania Kerber, więc prawie tyle, co Świątek w starciu z Kenin.

62. rakieta świata stanie naprzeciwko Polce po raz szósty. Do tej pory nasza tenisistka wygrała czterokrotnie, a jedynej porażki doznała w półfinale Australian Open 2022. Z kolei Świątek pierwszy raz pokonała Collins w 2021, kiedy to rywalka skreczowała, a następnie trzykrotnie w 2023 roku. Tym samym liderka rankingu będzie faworytką.

Australian Open, Melbourne (Australia) Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 86,5 mln dolarów australijskich wtorek, 16 stycznia