Piąta tenisistka rankingu za burtą! Wielki sukces Francuzki

Jessica Pegula nie podbije wielkoszlemowego Australian Open 2024! Rozstawiona z numerem piątym amerykańska tenisistka przegrała z Francuzką Clarą Burel.

Clara Burel PAP/EPA / LUCAS COCH / Na zdjęciu: Clara Burel
Kolejna tenisistka z Top 10 rankingu pożegnała się z marzeniami o sukcesie w Australian Open. Wcześniej odpadły Czeszka Marketa Vondrousova, Tunezyjka Ons Jabeur i Greczynka Maria Sakkari. W czwartek Jessica Pegula (WTA 5) przegrała 4:6, 2:6 z Clarą Burel (WTA 51).

Pegula oba sety rozpoczęła od przełamania. Sama łącznie pięć razy oddała podanie. W drugiej partii prowadziła 2:0, by stracić sześć gemów z rzędu. W ciągu 70 minut Amerykanka posłała dziewięć kończących uderzeń i popełniła aż 31 niewymuszonych błędów. Burel naliczono 17 piłek wygranych bezpośrednio i 26 pomyłek. Wykorzystała pięć z 10 break pointów.

Dla Burel jest to pierwsze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. Francuzka po raz czwarty awansowała do III rundy wielkoszlemowej imprezy. Wcześniej dokonała tego w Rolandzie Garrosie (2020) i dwa razy w US Open (2022, 2023). Pegula w turniejach tej rangi sześć razy doszła do ćwierćfinału, w tym trzykrotnie z rzędu w Australian Open (2021, 2022, 2023).

Oceane Dodin (WTA 95) pokonała 6:4, 6:4 Martinę Trevisan (WTA 59), półfinalistkę Rolanda Garrosa 2022. W trwającym 95 minut spotkaniu Francuzka wywalczyła 24 z 29 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Obroniła pięć z siedmiu break pointów i zaliczyła cztery przełamania. Pokusiła się o 30 kończących uderzeń przy 26 niewymuszonych błędach. Włoszce zanotowano 15 piłek wygranych bezpośrednio i 14 pomyłek.

27-letnia Dodin po raz pierwszy doszła do III rundy wielkoszlemowego turnieju. W walce o 1/8 finału zmierzy się ze swoją rodaczką Burel. Będzie to pierwsze starcie tych tenisistek.

Jasmine Paolini (WTA 31) wygrała 6:2, 6:3 z Tatjaną Marią (WTA 42), półfinalistką Wimbledonu 2022. Włoszka trwające 70 minut spotkanie zakończyła z dorobkiem 38 kończących uderzeń przy 25 niewymuszonych błędach. Niemka miała sześć piłek wygranych bezpośrednio i 19 pomyłek. Paolini odparła cztery z pięciu break pointów i wykorzystała cztery z siedmiu szans na przełamanie. Zdobyła 30 z 43 punktów przy siatce. Po raz pierwszy dotarła do III rundy wielkoszlemowej imprezy.