Młody gwiazdor imponuje formą. Teraz sprawdzi się z zeszłorocznym półfinalistą

Jannik Sinner oddał cztery gemy Sebastianowi Baezowi w meczu III rundy rozgrywanego na kortach twardych wielkoszlemowego Australian Open 2024. Kolejnym rywalem imponującego formą Włocha będzie Karen Chaczanow, ubiegłoroczny półfinalista w Melbourne.

Marcin Motyka
Jannik Sinner PAP/EPA / Lukas Coch / Na zdjęciu: Jannik Sinner
Z każdym kolejnym meczem w Australian Open 2024 Jannik Sinner gra coraz lepiej i odnosi wyższe zwycięstwa. Po tym, jak stracił 12 gemów z Botikiem van de Zandschulpem i sześć z Jesperem de Jongiem, w piątek zdeklasował Sebastiana Baeza. W spotkaniu III rundy rozstawiony z numerem trzecim Włoch pokonał oznaczonego "26" Argentyńczyka 6:0, 6:1, 6:3.

- Czuję się świetnie i myślę, że gram naprawdę dobrze. Jestem z tego powodu naprawdę szczęśliwy - skomentował 22-latek z San Candido, który w ciągu godziny i 52 minut piątkowego meczu zaserwował sześć asów, przy własnym podaniu zdobył 48 z 70 rozegranych punktów, posłał 34 zagrania kończące, ani razu nie został przełamany i wykorzystał siedem z 12 break pointów.

Tym samym Sinner 11. raz w karierze awansował do IV rundy wielkoszlemowego. W historii włoskiego tenisa pod tym względem ustępuje jedynie Nicoli Pietrangelemu (16). W tej fazie Australian Open zameldował się po raz trzeci.

Kolejnym rywalem Sinnera będzie Karen Chaczanow, z którym ma bilans 2-1. 27-latek z Moskwy, zeszłoroczny półfinalista Australian Open, na etapie IV rundy imprezy Wielkiego Szlema również wystąpi po raz 11., a drugi z rzędu w Melbourne.

Oznaczony numerem 15. Chaczanow wywalczył awans jednak w o wiele trudniejszych okolicznościach. W meczu z Tomasem Machacem spędził na korcie trzy godziny i 24 minuty, ale był skuteczniejszy w ważnych momentach, obronił aż 17 z 19 break pointów i po zaciętej batalii wygrał z Czechem 6:4, 7:6(4), 4:6, 7:6(5).