Komplet tenisistek w ćwierćfinałach w Hua Hin. Małe mistrzostwa Chin

W czwartek została dokończona druga runda turnieju WTA na kortach twardych w tajskim Hua Hin. Lin Zhu oraz Yafan Wang dołączyły w najlepszej ósemce do rodaczki Xinyu Wang.

Lin Zhu w czasie meczu tenisowego Wikimedia Commons / si.robi / Lin Zhu w czasie meczu tenisowego
Lin Zhu nie miała problemu z wyeliminowaniem Lindy Fruhvirtovej. Od początku meczu inicjatywa była po stronie rozstawionej z numerem drugim Chinki. Po godzinie i 20 minutach mogła cieszyć się z wejścia do ćwierćfinału. W dwóch setach padł taki sam wynik 6:2. Czeszka próbowała mocniej zagrozić przeciwniczce, ale skończyło się na próbach. Lin Zhu zagra o awans do półfinału z Ariną Rodionową.

Dwóch setów, do znalezienia się w ćwierćfinale, potrzebowała również Yafan Wang. 29-letnia tenisistka zagrała ze swoją sąsiadką w rankingu WTA, którą jest notowana o jedno miejsce niżej Anna Karolina Schmiedlova. Także w tym meczu pierwszy set zakończył się wynikiem 6:2. W drugiej partii było więcej walki, a o zwycięstwie 6:4 Yafan Wang zdecydowało jedno przełamanie.

Najniżej notowaną w rankingu WTA ćwierćfinalistką jest Katie Volynets ze Stanów Zjednoczonych. Amerykanka wygrała w czwartek z notowaną w światowej klasyfikacji o 81 lokat wyżej Tatjaną Marią. W pierwszym secie lepsza była jeszcze rozstawiona z numerem czwartym Niemka. Na tyle jednak wystarczyło jej energii. Katie Volynets wygrała w pozostałych partiach po 6:2, choć nie były to, wbrew wynikowi, krótkie rundy.