100. zwycięstwo duńskiego talentu. Młody Francuz nie wykorzystał wielkiej szansy

Holger Rune bez straty seta pokona Pablo Llamasa w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Montpellier i wygrał 100. w karierze mecz w głównym cyklu. Szansy na prestiżowe zwycięstwo nie wykorzystał Arthur Cazaux.

Marcin Motyka
Holger Rune PAP/EPA / Lukas Coch / Na zdjęciu: Holger Rune
Po niepowodzeniu w Australian Open, gdzie odpadł już w 1/32 finału, Holger Rune przyjął dziką kartę do turnieju ATP w Montpellier. Duńczyk został najwyżej rozstawiony w imprezie i dzięki temu w I rundzie miał wolny los. Rywalizację rozpoczął w czwartkową noc, kiedy po prawie półtoragodzinnym pojedynku pokonał 7:5, 6:2 kwalifikanta Pablo Llamasa.

Dla 20-latka z Gentofte to już 100. wygrany mecz w głównym cyklu. - On był bardziej przyzwyczajony do warunków niż ja, bo rozegrał już tutaj trzy spotkania. Miał rytm i grał swobodnie. Zwłaszcza pierwszy set był zacięty i miałem kilka trudnych momentów - powiedział gracz z Gentofte, cytowany przez atptour.com.

Rune, który w czwartek zaserwował sześć asów, jeden raz został przełamany i wykorzystał cztery z 13 break pointów, w ćwierćfinale zagra z Michaelem Mmohem. Tenisiści zmierzą się po raz pierwszy.

Inny talent, Arthur Cazaux, nie wykorzystał wielkiej szansy. 21-letni Francuz, rewelacja Australian Open, gdzie pokonał m.in. Runego, przegrał 5:7, 6:2, 6:7(4) z Felixem Augerem-Aliassime'em, mimo że w decydującym secie prowadził 5:3. Kolejnym rywalem oznaczonego numerem trzecim Kanadyjczyka będzie następny francuski zawodnik młodego pokolenia, 21-letni Harold Mayot, posiadacz dzikiej karty.

Rozstawiony z numerem czwartym Borna Corić pokonał 6:4, 6:0 Pedro Martineza i w 1/4 finału zmierzy się z Flavio Cobollim, który wyeliminował Constanta Lestienne'a. Z kolei oznaczony "szóstką" Aleksander Szewczenko, w trzech setach okazał się lepszy od Gregoire'a Barrere'a i teraz zagra z rodakiem, Aleksandrem Bublikiem, turniejową "dwójką".

Open Sud de France, Montpellier (Francja)
ATP 250, kort twardy w hali, pula nagród 579,3 tys. euro
czwartek, 1 lutego

II runda gry pojedynczej:

Holger Rune (Dania, 1) - Pablo Llamas (Hiszpania, Q) 7:5, 6:2
Felix Auger-Aliassime (Kanada, 3) - Arthur Cazaux (Francja) 7:5, 2:6, 7:6(4)
Borna Corić (Chorwacja, 4) - Pedro Martinez (Hiszpania) 6:4, 6:0
Aleksander Szewczenko (Kazachstan, 6) - Gregoire Barrere (Francja) 7:6(2), 2:6, 6:3
Flavio Cobolli (Włochy) - Constant Lestienne (Francja) 6:4, 6:1

Mocno skrytykował wielkiego mistrza. Na jego ripostę nie musiał długo czekać ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: zdjęcie Szpilki z partnerką robi furorę. "Misie kolorowe"