Osobista dedykacja Holgera Rune. Emocjonujący mecz naturalizowanych Kazachów

W półfinałach rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Montpellier wystąpi czterech najwyżej rozstawionych tenisistów. Taka sytuacja to rzadkość i marzenie organizatora każdej imprezy.

Marcin Motyka
Holger Rune PAP/EPA / Jono Searle / Na zdjęciu: Holger Rune
Grono półfinalistów turnieju ATP w Montpellier otwiera oczywiście najwyżej rozstawiony Holger Rune. Duńczyk w 1/4 finału miał zaskakująco wiele problemów z notowanym w drugiej setce światowego rankingu Michaelem Mmohem, ale przetrwał trudne momenty, obronił setbola w pierwszej partii i zwyciężył 7:6(6), 6:4.

- Kiedy przełamałem go w drugim secie, powiedziałem sobie, że muszę utrzymać tę przewagę, bo dziś są urodziny mojej siostry, Almy. Pomyślałem, iż dam jej wspaniały prezent, wygrywając ten mecz - wyjawił 20-latek z Gentofte, cytowany przez atptour.com.

Rune, który w ciągu dwóch godzin i dwóch minut zapisał na swoim koncie 17 asów i dwa przełamania, o awans do finału zmierzy się z Borną Coriciem. Oznaczony numerem czwartym Chorwat pokonał 6:3, 6:4 Flavio Cobollego.

Najwięcej emocji w piątek dostarczył mecz pochodzących z Rosji reprezentantów Kazachstanu - Aleksandra Bublika i Aleksandra Szewczenki. Ostatecznie, po dwóch godzinach i sześciu minutach, rozstawiony z numerem drugim Bublik wygrał z oznaczonym "szóstką" rodakiem 4:6, 6:3, 6:4.

26-latek z Gatczyny w półfinale zagra z Felixem Augerem-Aliassime'em. Kanadyjczyk, turniejowa "trójka", zaserwował dziesięć asów, wykorzystał pięć z sześciu break pointów i pokonał 7:5, 6:1 utalentowanego Harolda Mayota, posiadacza dzikiej karty.

Open Sud de France, Montpellier (Francja)
ATP 250, kort twardy w hali, pula nagród 579,3 tys. euro
piątek, 2 lutego

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Holger Rune (Dania, 1) - Michael Mmoh (USA) 7:6(6), 6:4
Aleksander Bublik (Kazachstan, 2) - Aleksander Szewczenko (Kazachstan, 6) 4:6, 6:3, 6:4
Felix Auger-Aliassime (Kanada, 3) - Harold Mayot (Francja, WC) 7:5, 6:1
Borna Corić (Chorwacja, 4) - Flavio Cobolli (Włochy) 6:3, 6:4

"Idioci". Gwiazdor sprzed lat ostro o krytykach Daniła Miedwiediewa ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Nie mogła sobie tego odmówić. Miss Euro zrobiła show na plaży
Czy w finale wystąpi dwóch najwyżej rozstawionych?