Turniejowa jedynka najlepsza w Linzu. Finał trwał nieco ponad godzinę

Rozstawiona z numerem pierwszym Jelena Ostapenko przeszła dzień po dniu cztery rundy turnieju WTA w Linzu i zdobyła tytuł. W finale zwyciężyła pewnie z Jekateriną Aleksandrową.

Jelena Ostapenko Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Jelena Ostapenko
Rozstawiona z numerem pierwszym Jelena Ostapenko rozpoczęła grę w Linzu dopiero w czwartek. Najtrudniejszy był dla niej pierwszy mecz, w którym dopiero po północy, w tie-breaku kończącego trzeciego seta, zapewniła sobie zwycięstwo z Clarą Tauson. Następnie Łotyszka wygrała z Jodie Burrage oraz Anastazją Pawluczenkową w dwóch setach.

Z kolei rozstawiona z numerem drugim Jekaterina Aleksandrowa dotarła do finału przez mecze z Julą Niemeier, Anastazją Potapową i Donną Vekić. Atutem przeciwniczki Jeleny Ostapenko nie był fakt, że w swoim półfinale potrzebowała na wyeliminowanie Chorwatki o dwie godziny więcej. Z kolei Łotyszka mogła wrócić do hotelu po nieco ponad godzinie spędzonej na korcie.

Pierwszy set minął widowni w mgnieniu oka. 27 minut na jedną partię to niewiele jak na finał turnieju WTA. Jelena Ostapenko kontynuowała solidne granie z wcześniejszych rund i objęła prowadzenie w meczu dzięki wygranej 6:2. Dwa razy odebrała podanie Jekaterinie Aleksandrowej, a sama nie dała się przełamać.

Druga runda była już nieco dłuższa, a to głównie za sprawą ostatniego w turnieju zrywu Jekateriny Aleksandrowej. Na wiele się on nie zdał, ponieważ inicjatywa pozostała po stronie Jeleny Ostapenko. Łotyszka zwyciężyła tym razem 6:3 i w ten sposób zamknęła jednostronny finał.