Ale wymiana! Tak Iga Świątek zakończyła seta [WIDEO]

Iga Świątek w wielkim stylu awansowała do III rundy turnieju w Dosze. Liderka światowego rankingu pewnie pokonała Soranę Cirsteę. Na koniec pierwszego seta popisała się efektowną akcją.

Mateusz Kozanecki
akcja Igi Świątek Twitter / CANAL+ Sport / Na zdjęciu: akcja Igi Świątek
Iga Świątek ma sposób na zwyciężanie w Dosze. Polka zanotowała swoją dziesiątą z rzędu wygraną na tamtejszych kortach. W meczu II rundy zdecydowanie pokonała Soranę Cirsteę.

Rumunka zdołała jej urwać zaledwie dwa gemy w całym spotkaniu. Pod koniec pierwszego seta Polka pokazała pełen wachlarz swoich możliwości.

Przy stanie 5:1, 40-15 Polka podawała na zwycięstwo w secie. Obie zawodniczki rozegrały długą wymianę.

Uderzały z głębi kortu. Rumunka zagrała długą piłkę po prostej i wydawało się, że zdobędzie punkt, ale Świątek zdołała odpowiedzieć. Po chwili rywalka popełniła błąd (zobacz nagranie poniżej).

- Fantastyczna wymiana na koniec tego seta - podsumował komentator CANAL+ Sport.

W 1/8 finału Iga Świątek zmierzy się z Eriką Andriejewą lub rozstawioną z nr 14 Jekateriną Aleksandrową. Nazwisko rywalki pozna we wtorek.

Świątek w ogóle o tym nie myśli. "Zapomniałam"