Polak dał popis w drugim secie. Rywal był bez szans

Maks Kaśnikowski powrócił na zwycięską ścieżkę. Polak w efektownym stylu awansował do II rundy turnieju w Bengaluru. Szczególnie udany w jego wykonaniu był drugi set spotkania z Tung-Lin Wu.

Mateusz Kozanecki
Maks Kaśnikowski w finale Challengera w Oeiras Instagram / fptenis / Maks Kaśnikowski w finale Challengera w Oeiras
Maks Kaśnikowski ma za sobą nieudany występ w Chennai. Nieoczekiwanie odpadł tam już w I rundzie po porażce ze znacznie niżej notowanym Hindusem Mukundem Sasikumarem.

Polski tenisista pozostał w Indiach, a we wtorek przystąpił do rywalizacji w Bengaluru. Jego pierwszym rywalem był Tung-Lin Wu - sklasyfikowany o 32 miejsca wyżej Tajwańczyk.

W pierwszym secie walka długo toczyła się gem za gem. Kaśnikowski przełamał podanie rywala dopiero przy stanie 5:5 i znalazł się o włos od zwycięstwa w tej partii.

Chwilę później to Tajwańczyk mógł doprowadzić do tie-breaka. Zmarnował jednak dwa break pointy. Kaśnikowski zdołał wyrównać na 40:40, a moment później wykorzystał pierwszą piłkę setową i znalazł się jedną nogą w kolejnej rundzie.

Kolejna partia to już popis umiejętności polskiego zawodnika. W momencie, gdy przełamał podanie rywala i wyszedł na prowadzenie 2:1, zaczął znacząco przeważać na korcie.

Na koniec wygrał trzy gemy z rzędu (od stanu 3:2). Wykorzystał już pierwszego meczbola i w efektownym stylu zameldował się w 1/8 finału turnieju w Bengaluru.

Kaśnikowski posłał aż 12 asów serwisowych w tym meczu. Niezwykle imponująca była ponadto jego statystyka punktów zdobytych po pierwszym podaniu - 94 proc. (33/35). Obronił przy tym wszystkie break pointy. Znacząco przeważał nad Tajwańczykiem.

Jego kolejnym rywalem będzie rozstawiony z nr 4 Benjamin Bonzi lub Philip Sekulić. Nazwisko przeciwnika Kaśnikowski pozna jeszcze we wtorek.