Magda Linette postraszyła bohaterkę Australian Open

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Magda Linette
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Magda Linette

Magda Linette zakończyła grę w turnieju WTA w Dosze w drugiej rundzie. Nie była faworytką i poniosła porażkę w meczu z Qinwen Zheng, finalistką tegorocznego Australian Open. Postawiła jednak Chince solidny opór.

W tym artykule dowiesz się o:

Magda Linette nie rozegrała w tym sezonie turnieju, w którym wygrała dwa mecze w singlu. Zwyciężała na początku drabinek z Cristiną Bucsą w Brisbane i tydzień temu z Alexandra Ealą w Abu Zabi, a następnie ponosiła porażki z Darią Kasatkina i Beatriz Haddad Maią. W bilansie sezonu poznanianka ma wciąż więcej przegranych niż zwycięstw, nawet jeżeli w lutym wysyła sygnały o powrocie do dobrej formy.

Po odpadnięciu z imprezy w Abu Zabi, Magda Linette przeniosła się do Dohy. W poniedziałek Polka zwyciężyła w pierwszej rundzie z Nao Hibino, a następnego dnia spotkała się na korcie z inną Azjatką - Qinwen Zheng z Chin. W 2022 roku tenisistki rozegrały mecz na korcie twardym w Miami i Magda Linette zwyciężyła w dwóch setach.

Zanosiło się na trudniejsze zadanie we wtorek. Dla Qinwen Zheng był to pierwszy mecz od Australian Open, w którym zagrała rewelacyjnie i awansowała do finału. Chinka eliminowała w Melbourne - Ashlyn Krueger, Yafan Wang, Oceanę Dodin, Annę Kalinską oraz Dajanę Jastremską, po czym poniosła porażkę w decydującym meczu przeciwko Arynie Sabalence. Po turnieju wielkoszlemowym Qinwen Zheng zrobiła sobie dłuższą przerwę.

Rozstawiona z numerem piątym Qinwen Zheng postanowiła pokazać, że sukces w Melbourne nie był jednorazowym wystrzałem formy. W pierwszym secie z Magdą Linette zwyciężyła 6:2 w nieco ponad pół godziny.

Początki partii były jeszcze dość wyrównane, ale kiedy Chinka odebrała podanie Magdzie Linette, była już nie do zatrzymania i oddaliła się od wyniku 1:1 na 5:1 z dwoma przełamaniami. Niebawem zamknęła seta przy własnym podaniu.

W drugim secie był zupełnie inny scenariusz. Magda Linette nie straciła wcześnie serwisu, choć było takie zagrożenie. Po wygraniu pierwszego, długiego gema, przejęła inicjatywę. Półka złapała rytm i tym razem ona punktowała przeciwniczkę. Kilka zagrań Polki robiło wrażenie, a skoro set zakończył się jej zwycięstwem 6:2, to po ponad półtorej godzinie nie obyło się bez trzeciej rundy.

W niej Qinwen Zheng wykorzystała szansę na zakończenie meczu i wywalczenie awansu. Chinka zwyciężyła 6:3. Do wyniku 2:2 zwyciężały serwujące, po czym na decydujące przyspieszenie było stać finalistkę Australian Open. Nie oddała ona już ani jednej piłki przy własnym serwisie do końca meczu, a ponadto dwa razy odebrała podanie coraz mocniej zmęczonej Magdzie Linette.

Qatar TotalEnergies Open, Doha (Katar) WTA 1000, kort twardy, pula nagród 3,211 mln dolarów wtorek, 13 lutego