Wygrała turnieju w Dubaju. Sprawdź, jak świetnie mówi po polsku

Jasmine Paolini osiągnęła w Dubaju swój największy sukces w karierze. Jak się okazuje włoska tenisistka ma sporo wspólnego z naszym krajem. I całkiem dobrze mówi w naszym języku.

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Okazuje się, że Jasmine Paolini całkiem dobrze mówili po polsku Getty Images / Francois Nel oraz X/BNP Paribas Warsaw Open / Okazuje się, że Jasmine Paolini całkiem dobrze mówili po polsku.
Nie Iga Świątek, a Jasmine Paolini wygrała turniej WTA w Dubaju. W finale Włoszka - dość nieoczekiwanie - pokonała Annę Kalinską 4:6, 7:5, 7:5 (TUTAJ znajdziesz relację pomeczową >>). Przypomnijmy, że to właśnie Kalinska wyeliminowała liderkę rankingu WTA - w fazie półfinałowej.

Dla Paolini triumf w Dubaju jest największym sukcesem w karierze. Włoszka zanotuje też spory awans na światowych listach. Od najbliższego poniedziałku (26.02.) będzie zajmować 14. miejsce. Oczywiście nadal liderką będzie nasza zawodniczka - Iga Świątek.

Okazuje się, że Paolini ma sporo wspólnego z naszym krajem. Niespełna dwa lata temu (w lipcu 2022) wystąpiła w naszym kraju, w turnieju rozgrywanym na kortach warszawskiej Legii. Podczas jednej z konferencji prasowych okazało się, iż Włoszka świetnie posługuje się... językiem polskim.

- Lubię tutaj grać, lubię tutaj być (w Polsce - przyp. red.) - zaskoczyła wszystkich zgromadzonych.

Posłuchaj jej wypowiedzi.

Skąd takie umiejętności językowe? Zawodniczka ma głębokie polskie korzenie - jej mama pochodzi z naszego kraju, a babcia nadal mieszka w naszym kraju. W Łodzi.

Czytaj także: 1506 dni. Iga Świątek przerwała passę >>

ZOBACZ WIDEO: Barcelona ma kolejny wielki talent. Po tym golu komentator aż krzyczał
Czy Iga Świątek utrzyma w 2024 roku pozycję liderki światowego rankingu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×