Miał dwie piłki meczowe. Polak walczył blisko trzy godziny

Olaf Pieczkowski miał szanse na sprawienie dużej niespodzianki w półfinale kwalifikacji Challengera w Nowym Delhi. Po trzysetowym boju, w którym zmarnował dwie piłki meczowe, musiał pożegnać się z rywalizacją.

Mateusz Kozanecki
Olaf Pieczkowski Materiały prasowe / PZT/Michał Jędrzejewski / Na zdjęciu: Olaf Pieczkowski
Pieczkowski mocno wszedł w mecz. Przełamał podanie Moeza Echargui i prowadził 2:0. Nie udało mu się jednak pójść za ciosem i stracił cztery kolejne gemy z rzędu. W konsekwencji przegrał całego seta.

W drugiej partii Polak zaczął przeważać. Doprowadził do trzeciego seta i wydawało się, że zwycięży w tym spotkaniu. Szczególnie, że było już 4:1.

527. zawodnik światowego rankingu stracił przewagę podania, przegrywając gema przy własnym serwisie do zera. Później miał jeszcze dwie szanse na zamknięcie spotkania.

Nie wykorzystał piłki meczowej przy wyniku 5:4, a następnie 6:5. O wszystkim zadecydował tie-break. Kluczowy okazał się punkt na 3-2 stracony przy własnym podaniu.

Po 165 minutach walki to Tunezyjczyk awansował do finału kwalifikacji Challengera w Nowym Delhi. W nich zmierzy się z Felixem Gillem. Brytyjczyk w trzech setach pokonał Ryukiego Matsudę.

W całym meczu Olaf Pieczkowski zanotował 4 asy serwisowe, ale i aż 7 podwójnych błędów. Miał 54 proc. skuteczności przy pierwszym podaniu. W trakcie rywalizacji potrafił zanotować serię 11 wygranych punktów z rzędu.