Przygoda w Teksasie będzie przedłużona. Katarzyna Kawa gra dalej w deblu

Katarzyna Kawa awansowała do ćwierćfinału debla w rozgrywanym na kortach twardych turnieju WTA 250 w Austin. W poniedziałek Polka i partnerująca jej Bibiane Schoofs w trzech setach pokonały Catherine Harrison i Sabrinę Santamarię.

Marcin Motyka
Katarzyna Kawa Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Po niepowodzeniu w singlu, gdzie nie przeszła kwalifikacji, Katarzyna Kawa pozostała w Austin, aby rywalizować w turnieju debla. W I rundzie Polka i partnerująca jej Bibiane Schoofs z Holandii pokonały 5:7, 6:4, 10-6 amerykańską parę Catherine Harrison / Sabrina Santamaria.

Zwycięstwo Kawy i Schoofs urodziło się jednak w bólach. W pierwszym secie Polka i Holenderka dwukrotnie roztrwoniły przewagę przełamania (3:2 i 5:4), w efekcie przegrały 5:7. W drugiej partii kryniczanka i jej partnerka znów wyszły na prowadzenie z breakiem, ale do zakończenia tej odsłony potrzebowały aż pięciu piłek setowych.

Losy meczu musiały rozstrzygnąć się w super tie breaku. W nim, po wyrównanym początku, Kawa i Schoofs od stanu 3-3 zdobyły cztery punkty z rzędu i wyszły na 7-3. Następnie, grając bardzo solidnie, doprowadziły do czterech meczboli i zakończyły spotkanie już za pierwszą szansą.

Mecz trwał godzinę i 39 minut. W tym czasie Kawa i Schoofs zaserwowały trzy asy, trzykrotnie zostały przełamane, wykorzystały trzy z 12 break pointów i łącznie zdobyły 76 punktów, o dziesięć więcej od Harrison i Santamarii.

W ćwierćfinale ATX Open, w środę lub w czwartek, polsko-holenderski duet zmierzy się z rozstawionymi z numerem trzecim Iriną Chromaczową i Janą Sizikową bądź z parą Maia Lumsden / Iryna Szymanowicz.

ATX Open, Austin (USA)
WTA 250, kort twardy, pula nagród 267 tys. dolarów
poniedziałek, 26 lutego

I runda gry podwójnej:

Katarzyna Kawa (Polska) / Bibiane Schoofs (Holandia) - Catherine Harrison (USA) / Sabrina Santamaria (USA) 5:7, 6:4, 10-6

Rozpoczęła się walka w Austin. Turniejowa czwórka już odpadła

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Katarzyna Kawa i Bibiane Schoofs awansują do półfinału?