Danił Miedwiediew wrócił do gry. Nastoletni Czech obronił meczbola

W pierwszym meczu od czasu finału Australian Open Danił Miedwiediew bez straty seta pokonał Aleksandrem Szewczenką i awansował do II rundy rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Dubaju. Znów ze świetnej strony pokazał się Jakub Mensik.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / Joel Carrett / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Po miesięcznej przerwie spowodowanej kłopotami zdrowotnymi po wyczerpującym Australian Open, gdzie dotarł do finału, Danił Miedwiediew powrócił do występów. W I rundzie turnieju ATP w Dubaju moskwianin pokonał 6:3, 7:5 Aleksandra Szewczenkę, pokazując, że pauza nie wybiła go z dobrego rytmu.

Obserwujący mecz z boksu trenerskiego Gilles Simon, nowy współpracownik Miedwiediewa, mógł być zadowolony z postawy swojego podopiecznego. 28-latek z Moskwy rozpoczął spotkanie na wysokich obrotach, był konsekwentny, świetnie kontrował i gładko wygrał inauguracyjnego seta 6:3. Z kolei w drugiej partii miał nieco kłopotów, ale od stanu 3:5 zdobył cztery końcowe gemy.

- Jestem zadowolony ze swojego poziomu, ponieważ powroty nie są łatwe. Zdołałem rozegrać dobry mecz i cieszę się, że pokonałem tak trudnego rywala - powiedział, cytowany atptour.com, Miedwiediew, który w ciągu 88 minut gry zapisał na swoim koncie dwa asy, dziesięć zagrań kończących i pięć przełamań.

Najwyżej rozstawiony i broniący tytułu Miedwiediew w 1/8 finału zmierzy się z Lorenzo Sonego, z którym grał dotychczas dwukrotnie i nie stracił nawet seta. Włoch we wtorek wygrał 6:4, 5:7, 6:1 z Sumitem Nagalem, posiadaczem dzikiej karty.

Jakub Mensik, ubiegłotygodniowy sensacyjny finalista z Dohy, utrzymał świetną formę. Na otwarcie zmagań w Dubaju 18-letni Czech obronił meczbola i po prawie trzygodzinnym boju pokonał 4:6, 6:3, 7:6(7) Bornę Coricia. Jego następnym przeciwnikiem będzie oznaczony numerem ósmym Alejandro Davidovich.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)