Demolka w drugim secie. Katarzyna Kawa nie zahamowała w Austin

Katarzyna Kawa i Bibiane Schoofs powalczą w półfinale turnieju w Austin. W czwartek zwyciężyły w dwusetowym meczu z Iriną Chromaczową oraz Janą Sizikową.

Katarzyna Kawa Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Katarzyna Kawa i Bibiane Schoofs rozegrały w czwartek drugi mecz w turnieju na kortach twardych w Austin. W pierwszym spotkaniu Polka oraz Holenderka zwyciężyły w super tie-breaku z Catheriną Harrison oraz Sabriną Santamarią. Nie było to proste, ale poradziły sobie z duetem gospodyń turnieju.

W drugim meczu niedoświadczone we wspólnym graniu tenisistki trafiły na Irinę Chromaczową oraz Jana Sizikową. Przeciwniczki wystąpiły w lutym w Puerto Vallarta, ale krótka przygoda w Meksyku zakończyła się na rozegraniu jednego meczu. Lepiej poszło im w Austin, ponieważ miały za sobą zwycięstwo z Maią Lumsden i Iryną Szymanowicz.

Katarzyna Kawa i Bibiana Schoofs rozpoczęły mecz w dobrym stylu, ale prowadzenie 3:1 jeszcze nie zapewniło im zwycięstwa w pierwszym secie. Przeciwniczki poderwały się do walki i doprowadziły do remisu 4:4. Od tego momentu tenisistki zwyciężały przy własnym podaniu i doszły do tie-breaka. W nim detale zdecydowały o wygranej 10-8 Kawy i Schoofs, choć Irina Chromaczowa i Jana Sizikowa były kilka minut wcześniej na prowadzeniu 5:2.

W drugim secie już kompletnie inna historia, ponieważ rozpędzone Katarzyna Kawa i Bibiane Schoofs zmiażdżyły przeciwniczki 6:0. Jednostronna partia zakończyła się po zaledwie 22 minutach.

Na wyłonienie przeciwniczek w półfinale Katarzyna Kawa i Bibiane Shoofs poczekają do piątku, którego to dnia zostanie rozegrany mecz Oksany Kałasznikowej i Nadii Kiczenok z Mayą Joint oraz Sabriną Zejnalową.

WTA Austin:

Ćwierćfinał gry podwójnej:

Katarzyna Kawa (Polska) / Bibiane Schoofs (Holandia) - Irina Chromaczowa (3) / Jana Sizikowa (3) 7:6 (8), 6:0

Czy Katarzyna Kawa i Bibiane Schoofs będą najlepsze w turnieju w Austin?