Amerykański tenisista zawieszony. Wykryto u niego marihuanę

Casey Kania został zawieszony na dwa lata. W organizmie amerykańskiego tenisisty wykryto niedozwoloną substancję - marihuanę.

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Mecze tenisowe Materiały prasowe / Mecze tenisowe
O tym, że Casey Kania został zawieszony, poinformowała Międzynarodowa Agencja ds. Integralności Tenisa (ITIA). To niezależny organ zajmujący się ochroną uczciwości rozgrywek tenisowych na całym świecie.

W badaniu antydopingowym przeprowadzonym 10 sierpnia 2013 roku podczas turnieju ATP Challenger w Cary w organizmie Amerykanina wykryto niedozwoloną substancję - marihuanę. Próbka B, pobrana 7 listopada 2023, również dała wynik pozytywny.

ITIA w oficjalnym komunikacie ogłosiła, że Kania "nie złamał celowo" przepisów antydopingowych, ale "nie był w stanie wykazać, że nie ponosi winy za swoje naruszenie". Wobec tego został zawieszony na dwa lata, podczas gdy "umyślne naruszenie" podlega dyskwalifikacji na cztery lata.

Okres karencji 21-letniego Amerykanina rozpoczął się 2 lutego 2024 i potrwa do 6 lutego 2026. W tym czasie tenisista nie będzie mógł brać udziału w turniejach organizowanych przez ATP i ITF oraz wielkoszlemowych.

W najnowszym notowaniu rankingu ATP Kania został sklasyfikowany na 1353. miejscu. Najwyżej był 1317. W zawodowej karierze nigdy nie rozegrał meczu w głównym cyklu oraz nie zdobył tytułu na jakimkolwiek poziomie zawodowych rozgrywek.

Niedawno oskarżyła akademię Mouratoglou. Teraz przyznała się do kłamstwa

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: nie robiła tego od ponad dwóch lat. W końcu się przełamała!
Czy Casey Kania słusznie został zdyskwalifikowany?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×