Wspaniały gest Holgera Rune. Pomoże potrzebującym dzieciom

Holger Rune podjął się pięknej inicjatywy. Duńczyk zadeklarował, że za każdego asa zaserwowanego podczas turnieju w Indian Wells wpłaci 2,5 tys. koron na rzecz organizacji wspierającej potrzebujące dzieci. Przekaże też jednorazową duża darowiznę.

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Holger Rune PAP/EPA / Sander Koning / Na zdjęciu: Holger Rune
Czołowi tenisiści świata często i chętnie wykorzystują swoją popularność w celach charytatywnych. Podczas ubiegłotygodniowego turnieju w Acapulco Stefanos Tsitsipas zadeklarował, że przekaże tysiąc dolarów za każdego zaserwowanego asa. Z kolei w czasie zbliżającej się imprezy w Indian Wells pięknej inicjatywy podejmie się Holger Rune.

Rune poinformował, że za każdego asa posłanego podczas BNP Paribas Open wpłaci 2,5 tys. koron duńskich (ok. 1450 zł) rzecz organizacji Børns Vilkår. Dodatkowo zobowiązał się do darowizny w wysokości co najmniej 50 tys. koron.

Børns Vilkår to powstała w 1977 roku organizacja społeczna i humanitarna, która działa na rzecz poprawy warunków, wychowania i możliwości rozwoju dzieci i młodzieży w Danii. Pieniądze, które przekaże Rune, trafią na rzecz poprawy działania BørneTelefon - telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży w Danii.

"Podczas tegorocznego turnieju w Indian Wells będę serwował nie tylko, by wygrywać, ale także dla sprawy, która wiele dla mnie znaczy. Do 17 marca szczególnie mocny nacisk zostanie położony na sytuację dzieci w Danii. Ja sam przekażę 2,5 tys. koron za każdego asa w czasie turnieju w Indian Wells i co najmniej 50 tys. koron. Wszystkie dzieci mają prawo do bezpiecznego dzieciństwa" - napisał Rune na platformie X.

Męski turniej w Indian Wells zostanie rozegrany w dniach 6-17 marca. Rune, jako tenisista rozstawiony, rozpocznie rywalizację od II rundy.

Ogromny awans Kamila Majchrzaka w rankingu ATP. Co z Hubertem Hurkaczem?

ZOBACZ WIDEO: "Awaria transmisji". Ludzie przecierali oczy ze zdumienia


Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Czy doceniasz charytatywne działania tenisistów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×