Duża niespodzianka! Dawna mistrzyni pokazała charakter

Andżelika Kerber zaskoczyła Jelenę Ostapenko w turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Niemiecka tenisistka wyeliminowała Łotyszkę po trzysetowej batalii.

Andżelika Kerber PAP/EPA / Steven Markham / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
Andżelika Kerber (WTA 607) w tym roku wróciła do rywalizacji po przerwie macierzyńskiej. Niemka bardzo dobrze sobie radzi w Indian Wells. Turniej rozpoczęła od odprawienia Chorwatki Petry Martić. W II rundzie była liderka rankingu zwyciężyła 5:7, 6:3, 6:3 Jelenę Ostapenko (WTA 10).

W pierwszym secie nie brakowało zwrotów akcji. Kerber z 1:3 wyszła na 5:3 i miała dwie piłki setowe. Cztery ostatnie gemy padły łupem Ostapenko. W drugiej partii Łotyszka objęła prowadzenie 2:0, ale później została trzy razy straciła serwis. W trzecim secie Ostapenko znów miała przewagę przełamania. Tym razem od 2:1 przegrała pięć z sześciu kolejnych gemów.

W trwającym dwie godziny i 13 minut meczu Ostapenko zaserwowała dziewięć asów, ale też popełniła 12 podwójnych błędów. Łotyszka wykorzystała sześć z 14 break pointów. Kerber na przełamanie zamieniła osiem z 20 szans. Niemka zdobyła o 16 punktów więcej (118-102) i podwyższyła na 3-1 bilans spotkań z Ostapenko.

Było to starcie wielkoszlemowych mistrzyń. Ostapenko triumfowała w Rolandzie Garrosie 2017. Kerber tytuły zdobyła w Australian Open i US Open 2016 oraz w Wimbledonie 2018. Kolejną rywalką byłej liderki rankingu będzie Weronika Kudermetowa lub Nao Hibino.

Jekaterina Aleksandrowa (WTA 16) przegrała 5:7, 1:6 z Julią Putincewą (WTA 79). W pierwszym secie Rosjanka roztrwoniła prowadzenie 5:2 i dwie piłki setowe. W ciągu 89 minut zrobiła 10 podwójnych błędów i wykorzystała tylko dwa z 10 break pointów. Putincewa spożytkowała sześć z 12 okazji na przełamanie.

Marketa Vondrousova (WTA 7) w 64 minuty rozbiła 6:0, 6:2 Bernardę Perę (WTA 78). Łupem Czeszki padło 56 z 85 rozegranych punktów (65,9 proc.). Odparła jeden break point i zaliczyła pięć przełamań.