Świątek doprowadzała ją do furii. Aż rzucała rakietą z nerwów [WIDEO]

Julia Putincewa dostawała szewskiej pasji, gdy Iga Świątek zdobywała punkt za punktem. Tenisistka z Kazachstanu kilka razu rzucała rakietą. Skrót meczu doskonale pokazuje dominację Polki w Indian Wells.

Robert Czykiel
Julia Putincewa YouTube / Na zdjęciu: Julia Putincewa
Iga Świątek w świetnym stylu awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Polska tenisistka błyskawicznie rozprawiła się z Julią Putincewą. Nie było wielkich emocji i nasza rodaczka załatwiła sprawę w dwóch setach, zwyciężając 6:1, 6:2.

To była bardzo bolesna lekcja dla Putincewej. Kazaszka szukała różnych sposobów na Świątek, ale niemal każdy zawodził. Efekt był taki, że 29-latka z bezradności coraz bardziej się frustrowała.

W pierwszym secie rywalka Igi dwukrotnie z nerwów rzuciła rakietą o ziemię. W drugiej partii ponownie cisnęła sprzętem o kort. Ten sposób odreagowania niczego dobrego nie przyniósł, bo Polka nie dała się wytrącić z równowagi.

Wymowną scenę mieliśmy przy stanie 3:0 dla Świątek. Putincewa w końcu zdobyła gema na pocieszenie i... wpadła w szał radości, ostentacyjnie celebrując zwycięstwo. To jednak była radość przez łzy.

Poniżej możesz zobaczyć skrót meczu Putincewa - Świątek. To była dominacja Polki w najlepszym wydaniu.