Emocjonujące batalie w Indian Wells. Awans Greczynki, wielki sukces Chinki

Maria Sakkari jest w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Greczynka awans zapewniła sobie po trzysetowej batalii z Francuzką Diane Parry. Odpadła Daria Kasatkina, która uległa Chince Yue Yuan.

Maria Sakkari PAP/EPA / Alonso Cupul / Maria Sakkari
Dwa ostatnie mecze IV rundy w Indian Wells były trzysetowymi bitwami. Na placu boju pozostaje Maria Sakkari (WTA 9), która zwyciężyła 6:2, 3:6, 6:3 Diane Parry (WTA 61). W trzecim secie Francuzka prowadziła 3:2 z przełamaniem, ale cztery ostatnie gemy padły łupem Greczynki.

Mecz trwał dwie godziny i 11 minut. Sakkari obroniła sześć z ośmiu break pointów i wykorzystała cztery z siedmiu szans na przełamanie. Zdobyła o dziewięć punktów więcej od Parry (86-77). Było to pierwsze spotkanie Greczynki z Francuzką.

Sakkari bardzo dobrze spisała się w Indian Wells w dwóch poprzednich sezonach. W 2022 roku dopiero w finale uległa Idze Świątek, a 12 miesięcy później dotarła do półfinału. Kolejną rywalką Greczynki będzie Amerykanka Emma Navarro, pogromczyni Aryny Sabalenki.

Daria Kasatkina (WTA 12) przegrała 6:4, 4:6, 3:6 z Yue Yuan (WTA 49). Rosjanka roztrwoniła prowadzenie 6:4, 3:1. W trwającym 2,5 godziny spotkaniu wykorzystała siedem z 15 break pointów. Chinka spożytkowała dziewięć z 16 okazji na przełamanie. Było to pierwsze starcie tych zawodniczek.

Kasatkina jest finalistką turnieju w Indian Wells z 2018 roku. Yuan w marcu w Austin zdobyła pierwszy tytuł w WTA Tour. W Indian Wells osiągnęła największy ćwierćfinał w karierze. Następną przeciwniczką Chinki będzie Amerykanka Coco Gauff.