Indian Wells. 7:5, 6:4 w starciu gwiazd w ćwierćfinale

Danił Miedwiediew bez straty seta pokonał Holgera Rune w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. W 1/2 finału moskwianin zmierzy się z Tommym Paulem, który wygrał z Casperem Ruudem.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / John G. Mabanglo / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Danił Miedwiediew w 2024 roku nie schodzi poniżej określonego poziomu - półfinału. Po finale Australian Open i 1/2 finału imprezy w Dubaju zameldował się w najlepszej "czwórce" turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. W czwartkową noc, w ćwierćfinale, pokonał 7:5, 6:4 rozstawionego z numerem siódmym Holgera Rune.

Miedwiediew zawdzięcza zwycięstwo skuteczniejszemu serwisowi i większej regularności w wymianach z głębi kortu. Oba sety czwartkowego meczu miały podobny przebieg - 28-latek z Moskwy wychodził na prowadzenie z przełamaniem, następnie tracił przewagi, ale w końcówkach był w stanie ponownie odebrać podanie Runemu.

- Trudno było grać w takich warunkach, gdy było tak wietrznie. Jedyne, co próbowałem robić, to zdobyć kolejny punkt. Cieszę się, że byłem solidny i wygrałem - mówił, cytowany przez atptour.com, Miedwiediew, który w ciągu 119 minut gry zapisał na swoim koncie cztery asy, cztery przełamania i 18 zagrań kończących.

Rozstawiony z numerem czwartym Miedwiediew, zeszłoroczny finalista BNP Paribas Open, w półfinale zmierzy się z Tommym Paulem, turniejową "17". W dwóch poprzednich pojedynkach z Amerykaninem zawsze wygrywał.

Paul w czwartek okazał się lepszy od innej gwiazdy ze Skandynawii, Caspera Ruuda. Reprezentant gospodarzy zaserwował pięć asów, wykorzystał pięć z 15 break pointów, zagrał 27 uderzeń wygrywających i pokonał rozstawionego z numerem dziewiątym Norwega 6:2, 1:6, 6:3.