Po inwazji sam zaatakował. Spektakularny występ Carlosa Alcaraza

Carlos Alcaraz pokazał się z najlepszej strony w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. Broniący tytułu Hiszpan zdeklasował Alexandra Zvereva, tracąc cztery gemy.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz PAP/EPA / John G. Mabanglo / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
Mecz pomiędzy Carlosem Alcarazem a Alexandrem Zverevem był anonsowany jako hit ćwierćfinałów turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. Faktycznie, pojedynek dwukrotnego triumfatora wielkoszlemowego z mistrzem olimpijskim zapowiadał się bardzo ciekawie, tymczasem okazał się jednostronny. Hiszpan nie dał szans swojemu przeciwnikowi i zwyciężył 6:3, 6:1.

Nim tenisiści się rozkręcili, mecz został przerwany. W trzecim gemie nad kortem pojawiły się pszczoły. Owady zaatakowały graczy oraz sędziego Mohameda Lahyaniego. W celu pozbycia się nieproszonych gości został wezwany fachowiec.

Po godzinie i 50 minutach przerwy tenisiści wrócili na kort. Alcaraz, choć miał obawy przed kolejnym atakiem pszczół, wyraził zgodę na wznowienie spotkania. A gdy mecz już ruszył, Hiszpan szybko zapomniał o swoim strachu.

Po inwazji pszczół nastąpiła bowiem inwazja Alcaraza. Hiszpan rozegrał najlepszy mecz od wielu miesięcy. Znakomicie serwował i returnował, wspaniale poruszał się po korcie, fantastycznie przechodził z obrony do ataku i zachwycał forhendem. Całkowicie zdominował momentami bezradnego Zvereva, oddając rozstawionemu z numerem szóstym Niemcowi zaledwie cztery gemy.

W ciągu godziny i 29 minut gry Alcaraz zaserwował jednego asa, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, wykorzystał cztery z pięciu break pointów, posłał 17 zagrań kończących i popełnił sześć niewymuszonych błędów. Z kolei Zverevowi zapisano trzy asy oraz po dziesięć uderzeń wygrywających i pomyłek własnych.

Oznaczony numerem drugim i broniący tytułu w Indian Wells Alcaraz w 1/2 finału zmierzy się z niepokonanym w tym sezonie Jannikiem Sinnerem, turniejową "trójką". Będzie to ich ósmy mecz w głównym cyklu. Bilans wynosi 4-3 dla Włocha, ale w zeszłorocznym półfinale BNP Paribas Open lepszy okazał się Hiszpan.