Przegrała 4:6, 0:6. Po meczu zaczęła mówić o Polce

W niedzielę Iga Świątek wygrała kolejny turniej rangi WTA 1000. Tym razem łupem Polki padło trofeum za zwycięstwo w Indian Wells. W finale 22-latka pokonała Marię Sakkari 2:0 (6:4, 6:0). Po spotkaniu Greczynka komplementowała rywalkę.

Michał Mielnik
Od lewej Maria Sakkari, Iga Świątek Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Od lewej Maria Sakkari, Iga Świątek.
Na takie turnieje, jak te w Indian Wells, polscy fani czekają z niecierpliwością. W niedzielę Iga Świątek wzięła udział w kolejnym już finale w tym roku. Teraz stanęła naprzeciwko Marii Sakkari.

To spotkanie niemalże od samego początku było pod dyktando Świątek. Wynik pierwszego seta może tego nie potwierdzać, bo Polka wygrała go 6:4, jednak druga partia to już totalna dominacja.

Drugi set to demonstracja siły i potwierdzenie faktu, że 22-latka jest najlepszą tenisistką świata. Świątek nie dała ugrać nawet gema swojej rywalce i zakończyła spotkanie wynikiem 6:4, 6:0. Po meczu Sakkari bardzo komplementowała Igę Świątek.

- Przykro mi, że nie mogłam stoczyć bardziej wyrównanej walki. Poszło to całkiem szybko. To zasługa Igi, jesteś wspaniałą zawodniczką. Bardzo dobry z ciebie człowiek, niesamowity mistrz. Zasługujesz na wszystko, co najlepsze. Ty i twój zespół stworzyliście coś niesamowitego. Mam nadzieję, że będziemy mogły rozegrać znacznie więcej finałów. Nasze mecze oznaczają, że ​​obie robimy coś dobrego. Życzę ci powodzenia. Jesteś niesamowita. Najlepsze życzenia dla ciebie i twojego zespołu - powiedziała po spotkaniu Maria Sakkari.

Kolejne indywidualne zawody, w których ujrzymy Igę Świątek to rozpoczęty w niedzielę 17 marca turniej WTA 1000 w Miami. Zmagania potrwają do 30 marca. Następnie najlepsza tenisistka świata weźmie udział w meczu międzynarodowym Polska - Szwajcaria 12-13 kwietnia w ramach kwalifikacji do turnieju finałowego Pucharu Billie Jean King 2024.