Świątek przegrała seta i poprosiła o przerwę. Zauważyliście tę zmianę?

Iga Świątek przegrała pierwszą partię półfinału turnieju WTA 500 w Stuttgarcie z Jeleną Rybakiną. Później tradycyjnie udała się na przerwę toaletową, z której wróciła w zupełnie innym wydaniu. Można je zobaczyć na zdjęciu głównym.

Seweryn Czernek
Iga Świątek Getty Images / Robert Prange/Getty Images i Alex Grimm/Getty Images / Na zdjęciu: Iga Świątek
Iga Świątek rozpoczęła sezon na kortach ziemnych od turnieju WTA 500 w Stuttgarcie. Broniąca tytułu Polka odniosła już dwa zwycięstwa bez straty seta. W drugiej rundzie pokonała Elise Mertens, a w ćwierćfinale odprawiła Emmę Raducanu. Dzięki temu trzeci raz z rzędu zameldowała się w półfinale tej imprezy.

O zachowanie szans na hat-trick w Stuttgarcie i miejsce w finale liderka rankingu WTA walczy z Jeleną Rybakiną. Kazaszka do wygrania dwóch poprzednich spotkań potrzebowała trzech setów. Czas spędzony na korcie przemawiał więc na jej niekorzyść, jednak z pewnością nie można było skreślać turniejowej "czwórki".

Lepszy początek zanotowała Świątek, która po przełamaniu w pierwszym gemie i utrzymanym podaniu wyszła na 2:0. Rywalka odpowiedziała jednak serią pięciu wygranych gemów z rzędu i zbudowała solidną przewagę. Po chwili miała nawet cztery piłki setowe przy podaniu Polki, ale nie zdołała zanotować trzeciego przełamania z rzędu. W dziewiątym gemie Rybakina obroniła break pointa, utrzymała podanie i wygrała partię 6:3.

Po pierwszym secie nasza tenisistka tradycyjnie udała się na przerwę toaletową. Po jej powrocie na kort uwagę przykuł jeden szczegół. Liderka rankingu WTA rozpoczęła bowiem spotkanie w białym stroju, a na drugą partię wyszła w czarnej koszulce.

W kolejnej odsłonie obie zawodniczki toczyły wyrównaną walkę, wygrywając gemy przy własnym podaniu. Choć panie miały szanse na przełamanie, żadna z nich nie została wykorzystana. Dopiero w dziesiątym gemie Świątek wykorzystała swoją szansę, odebrała rywalce podanie i wygrała 6:4. Tym samym o losach awans do finału zadecyduje trzeci set.

Canal+ nie pokazał końcówki meczu Sabalenki. "Błąd ludzki"