Oto przyczyny porażki? Eksperci piszą o Świątek

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Iga Świątek
PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

Iga Świątek musiała uznać wyższość Jeleny Rybakiny w Stuttgarcie. Po meczu eksperci jednoznacznie stwierdzili, że Kazaszka zaprezentowała lepszą dyspozycję. "Zagrała świetnie, skuteczniej i efektywniej w polu serwisowym" - czytamy.

Nie będzie trzeciego z rzędu Porsche dla Igi Świątek. Niespełna 23-letnia Polka po raz pierwszy przegrała mecz w Stuttgarcie. Na jej drodze stanęła niezwykle wymagająca przeciwniczka. Jelena Rybakina, o której mowa, pokonała podopieczną Tomasza Wiktorowskiego w półfinale imprezy 6:3, 4:6, 6:3.

To był niezły turniej naszej zawodniczki, która jednak w starciu z Rybakiną nie wykorzystała swoich szans. Zaczęła z wysokiego poziomu, by później popełniać dużo prostsze błędy. A czwarta tenisistka globu to wykorzystała.

24-latka z Kazachstanu pokazała w sobotę lepszą formę - tak ocenili to eksperci, którzy podkreślili, że Jelena Rybakina to trudna przeciwniczka dla Igi Świątek.

"Na trzecie Porsche Iga Świątek będzie musiała trochę poczekać. Dziś Jelena Rybakina była po prostu lepszą tenisistką. 6:3, 4:6, 6:3 i awans do finału. Trochę błędów Igi, która po dobrym początku miała problemy ze złapaniem swojego rytmu. Jakby Kazaszka siedziała jej w głowie" - stwierdził dziennikarz portalu WP Sportowe Fakty, Rafał Smoliński.

"Nie będzie trzeciego tytułu z rzędu. Iga Świątek przegrała pierwszy mecz w Stuttgarcie. Po dwóch tytułach z rzędu w półfinale zatrzymała ją Jelena Rybakina, która potwierdziła, że świetnie odnajduje się na każdej nawierzchni" - podsumował mecz Dawid Żbik, komentator Eurosportu.

"Iga Świątek odpadła z turnieju w Stuttgarcie. W półfinale lepsza była Jelena Rybakina. Kazaszka zagrała świetnie, skuteczniej i efektywniej w polu serwisowym i to ona zawalczy o tytuł" - napisał dziennikarz Przeglądu Sportowego i Onetu, Maciej Trąbski.

"Świetny mecz Rybakiny. Nawet ten drugi set był na wysokim poziomie. Nie da się ukryć, panie zagrały już tyle razy, że to po prostu najtrudniejsza rywalka w tourze" - ocenił Hubert Błaszczyk, dziennikarz Kanału Sportowego.

"Szkoda, choć dziś reprezentantka Kazachstanu prezentowała się lepiej" - przyznał redaktor naczelny magazynu Tenisklub, Adam Romer.

"Jelena Rybakina jest pierwszą zawodniczką, która pokonała Igę Świątek w Stuttgarcie" - podkreślił portugalski dziennikarz Sport TV Portugal, Jose Morgado.

Czytaj także: Świątek pokonana. Co to oznacza dla rankingu? Trzysetowy bój o finał. Iga Świątek nie powalczy o trzecie Porsche

ZOBACZ WIDEO: Pia Skrzyszowska: 100 dni do igrzysk? To bardzo dużo

Źródło artykułu: WP SportoweFakty