W meczu Szymona Walkowa decydował super tie-break

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Biuro Prasowe Poznań Open / Na zdjęciu: Szymon Walków
Materiały prasowe / Biuro Prasowe Poznań Open / Na zdjęciu: Szymon Walków
zdjęcie autora artykułu

Polak nie zagra o tytuł w finale Challengera w Ostrawie. W półfinale Szymon Walków i Alexandru Jecan zostali pokonani przez Jakoba Schnaittera oraz Marka Wallnera.

Szymon Walków i Alexandru Jecan rozegrali w piątek trzeci mecz w Challengerze na kortach ziemnych w Ostrawie. Polsko-rumuński duet eliminował w drodze do półfinału Manuela Guinarda i Gregoire'a Jacqa, a także Zvonimira Babicia i Davida Pichlera. Wystartowali we wtorek, a w ćwierćfinale powalczyli w czwartek. Do wyeliminowania chorwacko-austriackiego duetu potrzebowali super tie-breaka.

Jakob Schnaitter i Mark Wallner eliminowali w drodze do półfinału gospodarzy. W drabince trafili na czeskie duety i z oboma poradzili sobie w dwusetowych meczach. Niemcy zwyciężali z Romanem Jebavym oraz Zdenkiem Kolarem, a także z Filipem Dudą oraz Jonasem Forejtkiem.

Niemcy kontynuowali serię wygranych setów w półfinale. Po nieco pół godzinie cieszyli się z pokonania 6:4 Szymona Walkowa oraz Alexandru Jecana. Co prawda debel, z Polakiem w szeregach, jako pierwszy odebrał podanie przeciwnikom, ale zaledwie po chwili doszło do przełamania powrotnego. Kiedy Niemcy postarali się o drugą wygraną przy podaniu przeciwnika, nie było już czasu na odpowiedź.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gola zapamięta do końca życia. Co tam się stało?!

Konfrontacja pozostała zacięta. Szymonowi Walkowowi udało się przerwać serię wygranych przez przeciwników setów i dzięki zwycięstwu 6:3 w drugiej partii, doprowadzili do super tie-breaka. Tym razem decydująca rozgrywka nie układała się jednak po myśli tenisisty z Polski, a porażka 3-10 zdecydowała o pożegnaniu z turniejem. Wejścia do finału mogli gratulować sobie tenisiści z Niemiec.

Lepszy debel zagra w finale z Jaime Farią i Henrique Rochą, którzy w półfinale wyeliminowali rozstawionych z numerem pierwszym Guido Andreozziego i Miguela Angela Reyesa-Varelę.

ATP Challenger Ostrawa:

I runda gry pojedynczej:

Jakob Schnaitter (Niemcy) / Mark Wallner (Niemcy) - Alexandru Jecan (Rumunia) / Szymon Walków (Polska) 6:4, 3:6, 10-3

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty