Świątek czy Sabalenka - kto wygra w Rzymie? Ekspert zaskoczył

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciach: Iga Świątek i Aryna Sabalenka
Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciach: Iga Świątek i Aryna Sabalenka
zdjęcie autora artykułu

Czy Iga Świątek po Mutua Madrid Open pójdzie za ciosem i będzie najlepsza także w Rzymie? Zdaniem jednego z ekspertów, Polka dotrze do finału, ale w nim będzie musiała uznać wyższość rywalki. I nie chodzi tu wcale o Arynę Sabalenkę.

Bardzo napięte grafiki mają Iga Świątek oraz inne tenisistki z czołówki światowego rankingu. Tuż po rywalizacji w zawodach WTA 1000 w Madrycie, zawodniczki przeniosą się do Rzymu, gdzie wezmą udział w kolejnym "tysięczniku".

Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego do imprezy we Włoszech podejdzie podbudowana triumfem w Mutua Madrid Open. Polka w bitwie o tytuł pokonała jedną ze swoich największych rywalek, czyli Arynę Sabalenkę (---> RELACJA).

Czy na Foro Italico nasza tenisistka pójdzie za ciosem? Zdaniem redakcji Tennis.com, która dokonała szczegółowej analizy, rakieta numer jeden na świecie na pewno znajdzie się w najlepszej czwórce zawodów.

ZOBACZ WIDEO: Poważnie zachorowała. Pojawiły się obrzydliwe komentarze

"Iga Świątek w tym roku pokochała madrycką glinkę, ale zawsze dobrze czuła się także na tej rzymskiej. Jest tu dwukrotną mistrzynią z bilansem 14-2" - czytamy.

Według eksperta, w półfinale zameldują się również Aryna Sabalenka, Jelena Rybakina i Coco Gauff. I to właśnie Amerykanka będzie potencjalną, półfinałową przeciwniczką Igi Świątek, a rywalką Białorusinki - Jelena Rybakina.

"Czy Aryna Sabalenka będzie miała kolejnego kaca? A może po tej porażce w Madrycie będzie bardziej zmotywowana?" - zastanawia się autor.

Steve Tignor spodziewa się finału Iga Świątek - Jelena Rybakina, w którym lepsza okaże się zawodniczka z Kazachstanu. Zresztą mówimy tutaj o obrończyni tytułu, ponieważ to właśnie ona rok temu wygrała turniej WTA 1000 w Rzymie, zwyciężając (po kreczu rywalki) z Anheliną Kalininą.

Czytaj także: Iga odpowiedziała na słowa Sabalenki. "No cóż" Co za widok! Jest oficjalny ranking WTA

Źródło artykułu: WP SportoweFakty