Linette walczyła w deblu, ale Rosjanki okazały się lepsze

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Miguel Reis/SOPA Images/LightRocket via Getty Images / Na zdjęciu: Magda Linette
Getty Images / Miguel Reis/SOPA Images/LightRocket via Getty Images / Na zdjęciu: Magda Linette
zdjęcie autora artykułu

Magda Linette szybko pożegnała się z deblową rywalizacją podczas turnieju WTA 1000 w Rzymie. Polka i Chinka Shuai Zhang odpadły już w pierwszej rundzie po dwusetowej porażce z rosyjskim duetem Wiera Zwonariowa/Mirra Andriejewa.

Magda Linette zakończyła udział w turnieju singlowym WTA 1000 w Rzymie na drugiej rundzie. Na tym etapie musiała uznać wyższość Wiktorii Azarenki, jednak nie oddała łatwo zwycięstwa. Panie stoczyły prawie 3-godzinną, trzysetową batalię, a Polka pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie.

Porażka ta nie oznaczała jednak końca przygody 32-latki z kortami w stolicy Włoch. Nasza tenisistka znalazła się bowiem w drabince gry podwójnej, gdzie stworzyła duet z Shuai Zhang. Polsko-chińska para w meczu otwarcia trafiła na rosyjską mieszankę doświadczenia z młodością, czyli Wierę Zwonariową i Mirrę Andriejewą.

Mecz ten rozpoczął pewnie wygrany gem serwisowy Rosjanek, które po chwili miały cztery break pointy. Linette i Zhang zdołały się jednak wybronić, by w trzecim gemie zmarnować swoje szanse. Do stanu 2:2 oba duety utrzymywały własne podania.

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: urodziny, sesja, wywiady. Pracowity dzień reprezentantek

Od piątego gema sytuacja uległa zmianie. Polka i Chinka popisały się pierwszym przełamaniem w tym meczu, rozpoczynając serię czterech straconych podań z rzędu. Tym samym na tablicy wyników cały czas utrzymywał się remis.

Kolejne gemy ponownie padały łupem podających, co mogło zwiastować tie-breaka. Nie doszło jednak do niego, a wszystko za sprawą przełamania, które w dwunastym gemie zanotowały Zwonariowa i Andriejewa. Rosjanki wygrały tym samym tę odsłonę 7:5 po 50 minutach walki.

Wygrana końcówka wyraźnie wpłynęła na motywację prowadzących. Rosyjski duet do obronionego serwisu dołożył szybkie przełamanie, wychodząc na 2:0. Choć po chwili Linette i Zhang miały szansę na odrobienie straty, nie wykorzystały wypracowanego break pointa. Takich problemów nie miały po chwili rywalki.

Utrzymane później podanie pozwoliło im wygrać piątego gema z rzędu i wyraźnie przybliżyć się do zwycięstwa. Polka i Chinka utrzymały się jednak w grze, przerywając serię Rosjanek.

W siódmym gemie odrobiły z kolei stratę przełamania, by po chwili zmniejszyć stratę do dwóch gemów. Zwonariowa i Andriejewa nie dały się już dogonić, zamknęły spotkanie obronionym serwisem w dziewiątym gemie i zwycięstwem 6:3.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy) WTA 1000, kort ziemny, pula nagród 4,791 mln euro sobota, 11 maja

I runda gry podwójnej:

Wiera Zwonariowa / Mirra Andriejewa - Magda Linette (Polska) / Shuai Zhang (Chiny) 7:5, 6:3

Zobacz także: "Pogarda wobec Igi". Tak Kazaszka zachowywała się w meczu ze Świątek Osaka łapie wysoką formę, udany powrót Badosy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty