Sabalenka zaśmiała się po pytaniu polskiego dziennikarza. Oto powód

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Irina R. Hipolito/Europa Press  / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
Getty Images / Irina R. Hipolito/Europa Press / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
zdjęcie autora artykułu

Aryna Sabalenka wyraźnie przegrała z Igą Świątek w finale turnieju WTA w Rzymie. Mimo to na konferencji prasowej tryskała humorem. Reakcja na pytanie Polaka wzbudziła zainteresowanie w sieci.

W sobotnim finale turnieju rangi WTA 1000 w Rzymie Iga Świątek mierzyła się z Aryna Sabalenką. Obie te panie dwa tygodnie wcześniej mierzyły się w meczu o trofeum podczas turnieju w Madrycie. Wtedy zawodniczki stworzyły znakomite widowisko. Ostatecznie lepsza okazała się raszynianka, która wygrała 7:5, 4:6, 7:6(7).

W finale zmagań w Rzymie wiele osób spodziewało się powtórki ponad trzygodzinnego maratonu. Tak się jednak nie stało. Liderka rankingu WTA miała kontrolę niemal przez całe spotkanie oraz zwyciężyła 6:2, 6:3. To znakomity prognostyk przed rozpoczynającym się już za tydzień Roland Garros.

Białorusinka nie była jednak załamana takim wynikiem spotkania. Wzięła udział w konferencji prasowej, na której odpowiadała na pytania dziennikarzy. Jedno z nich zadał Dominik Senkowski ze sport.pl. Opisał całą sytuację na portalu społecznościowym X (dawniej Twitter - przyp. red).

ZOBACZ WIDEO: Polki rozpoczęły Ligę Narodów! Zobaczcie, jak przygotowywały się do pierwszego meczu

"Zadałem Arynie Sabalence właśnie pytanie na konferencji prasowej: „W ostatnich meczach posyłałaś wiele skrótów, było sporo woleja. W tym finale tego zabrakło. Dlaczego?” Arynie zaśmiała się, spojrzała i powiedziała: „To bardzo dobre pytanie!”" - rozpoczął swój wpis na Twitterze.

Później dodał, że zawodniczka tłumaczyła, że to nie był jej dobry występ. Zaznaczyła, że taktycznie źle rozegrała spotkanie i musi z tego wyciągnąć wnioski. Białorusinka ma mieć świadomość, że stać ją na znacznie więcej i w Roland Garros liczy na lepszy rezultat niż rok wcześniej, kiedy to osiągnęła półfinał.

Czytaj więcej: Urodzinowa porażka pogromcy Huberta Hurkacza. Chile będzie mieć reprezentanta w finale

Źródło artykułu: WP SportoweFakty