Smutny ostatni raz. Wielkoszlemowy mistrz pożegnał się z Rolandem Garrosem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ANDREJ CUKIC / Na zdjęciu: Dominic Thiem
PAP/EPA / ANDREJ CUKIC / Na zdjęciu: Dominic Thiem
zdjęcie autora artykułu

Dominic Thiem po raz ostatni wystąpił na kortach Rolanda Garrosa. Austriak, były dwukrotny finalista tego turnieju, w swoim pożegnalnym starcie nie przeszedł kwalifikacji.

W tym artykule dowiesz się o:

Dominic Thiem aktualnie zajmuje 131. miejsce w rankingu ATP. Tak niska pozycja nie dała mu pewności występu w głównej drabince Roland Garros 2024. Austriak nie otrzymał też od organizatorów dzikiej karty i musiał stanąć na starcie trzystopniowych kwalifikacji. Tych jednak nie przeszedł, bo w II rundzie przegrał 2:6, 5:7 z Otto Virtanenem.

Po meczu na korcie odbyła się piękna uroczystość. Thiem został uhonorowany i pożegnany przez organizatorów. Środowy pojedynek był bowiem ostatnim, jaki rozegrał na kortach Rolanda Garrosa.

- Dziękuję bardzo za stworzoną atmosferę. Gra przed wami wszystkimi na wypełnionym po brzegi korcie, z którego mam tak wiele dobrych wspomnień, była wspaniałym pożegnaniem. Dziękuję wszystkim, którzy przyszli mnie oglądać i dać mi wsparcie - zwrócił się Austriak do kibiców.

- Z tym turniejem łączy mnie szczególna więź. Z biegiem lat nawiązałem świetną relację z fanami. Zdobyłem tu wiele wspaniałych wyników i doświadczeń. To wielkoszlemowy turniej, w którym osiągałem najlepsze rezultaty. Dziękuję za te wspomnienia, które zostaną ze mną na całe życie. Na pewno tu powrócę jako kibic - dodał.

Thiem jest uznawany za jednego z najlepszych w XXI wieku tenisistów, którzy nigdy nie wygrali Rolanda Garrosa. Dwukrotnie, w sezonach 2018-19, zagrał w finale tego turnieju, ale przegrywał z Rafaelem Nadalem.

Dla 30-letniego Austriaka, mistrza wielkoszlemowego US Open 2020 i byłego trzeciego singlisty świata, to ostatni sezon w karierze.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Źródło artykułu: WP SportoweFakty