Wybujałe oczekiwania wobec Świątek? Legenda alarmuje. Padło hasło "rozczarowanie"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Iga Świątek / małe zdjęcie: John McEnroe
Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Iga Świątek / małe zdjęcie: John McEnroe
zdjęcie autora artykułu

Iga Świątek wskazywana jest jako główna faworytka do triumfu w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie. John McEnroe zauważył, że oczekiwania wobec Polki są zbyt duże.

Polka doskonale radzi sobie na ziemnej nawierzchni, która zresztą jest jej ulubioną. Iga Świątek na paryskich kortach wygrywała już trzykrotnie i jest wymieniana jako główna faworytka do końcowego triumfu w tegorocznej edycji Rolanda Garrosa. Tak uważa większość ekspertów.

Zdaniem Johna McEnroe'a to właśnie Świątek odniesie swoje czwarte zwycięstwo w karierze w wielkoszlemowym French Open. Znawcy tenisa twierdzą, że Polka może na lata zdominować rywalizację w Paryżu. Tak jak w męskim singlu zrobił to Rafael Nadal. Hiszpan wygrał 14 turniejów, co jest rekordowym osiągnięciem.

McEnroe studzi jednak oczekiwania stawiane przed Świątek. - Fani mogą zacząć oczekiwać od niej, że wygra dziesięć turniejów French Open. Jeśli wygra tylko pięć, może to zostać odebrane jako rozczarowanie - powiedział podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Eurosport.

ZOBACZ WIDEO: Śmierć zajrzała w oczy Świderskiemu. "Mogliby mnie nie odratować"

- Presja ciążąca na Świątek jest duża, ale w tej chwili różnica między nią a resztą tenisistek jest na tyle ogromna, że postawiłbym na nią - dodał legendarny tenisista.

Świątek w ostatnich tygodniach jest w wysokiej formie. Odniosła zwycięstwa w poprzedzających Rolanda Garrosa turniejach rangi WTA 1000 w Madrycie oraz Rzymie. W obu przypadkach w finałach pokonywała Białorusinkę Arynę Sabalenkę.

To właśnie wiceliderkę światowego rankingu i Jelenę Rybakinę McEnroe wskazał jako najgroźniejsze rywalki polskiej tenisistki.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty