Roland Garros. Jest reakcja władz na krytyczne słowa Igi Świątek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Dan Istitene/Mustafa Yalcin/Anadolu via Getty Images / Na dużym zdjęciu Iga Świątek, na małym Amelie Mauresmo
Getty Images / Dan Istitene/Mustafa Yalcin/Anadolu via Getty Images / Na dużym zdjęciu Iga Świątek, na małym Amelie Mauresmo
zdjęcie autora artykułu

Skargi m.in. Igi Świątek na zachowanie paryskiej publiczności przyniosły efekty. Dyrektor Rolanda Garrosa Amelie Mauresmo zapowiedziała w czwartek (30.05) wprowadzenie surowszych zasad dla kibiców, w tym zakazu spożywania alkoholu na trybunach.

Podczas tegorocznego Rolanda Garrosa wiele mówi się o postawie paryskiej publiczności, która utrudnia grę tenisistom. Problem ten nagłośniła m.in. Iga Świątek. Polka w drugiej rundzie turnieju po pasjonującej batalii wygrała 7:6, 1:6, 7:5 z Naomi Osaką, a w wywiadzie udzielonym na korcie upomniała kibiców, którzy krzyczeli w trakcie kluczowych wymian trzeciego seta. (Więcej: TUTAJ).

Podobne zażalenia składał Belg David Goffin. 33-latek w pierwszej rundzie turnieju wygrał po pięciu setach z Francuzem Giovannim Mpetshim Perricardemem. Po spotkaniu narzekał na zachowanie widowni, która obrażała go przez cały mecz, a nawet przekazał, że jeden z kibiców splunął w jego kierunku gumą do żucia.

Na skargi tenisistów zareagowali organizatorzy turnieju. Dyrektorka Rolanda Garrosa Amelie Mauresmo w czwartek wydała oświadczenie, w którym poinformowała o sankcjach dla krnąbrnych kibiców. Najbardziej uciążliwi fani mają być nawet usuwani z kortu.

ZOBACZ WIDEO: Polacy nie dali szans USA w Lidze Narodów! Zobacz kulisy meczu

- Sędziowie powinni reagować aktywniej i podchodzić bardziej surowo do oznak braku szacunku wobec gry oraz zawodników. Ich obowiązkiem jest weryfikacja tego, czy ktoś zrobił coś celowo, aby przeszkodzić tenisiście. Będziemy wyłuskiwać jednostki, które posuną się zbyt daleko i wyrzucać je z trybun - mówiła.

- Zobaczymy, jak to będzie, gdy sędziowie będą nieco bardziej surowi. Zobaczymy, jak pójdzie z ochroną, która również będzie bardziej rygorystyczna. Nie chcę być negatywnie nastawiona i jestem optymistką. Naprawdę staram się zobaczyć, że ludzie zareagują w dobry sposób i że będzie dobrze, a jeśli nie, podejmiemy inne środki - dodała.

To jednak nie koniec zmian. Mauresmo ogłosiła również, że wprowadzono całkowity zakaz spożywania alkoholu na trybunach. Wcześniej był on dozwolony na sektorach przeznaczonych dla graczy oraz gości VIP, od teraz jednak ma zniknąć z trybun Rolanda Garrosa. Kibice nadal będą mogli pić trunki w halach i obszarach znajdujących się wokół kortów, jednak już nie w ich bezpośrednim sąsiedztwie.

Czytaj też: "O raz za dużo". Skomentował zachowanie Świątek Mowi o Idze. "Jest bardzo daleka od poziomu, jaki osiągnęła Serena"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty